Surinkti 37 apkaltą P. Gražuliui palaikančių parlamentarų parašai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Surinkti 37 apkaltą P. Gražuliui palaikančių parlamentarų parašai

Pir, 01/23/2023 - 16:06
Kategorija:
0 komentarų

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius pranešė, kad jau surinkti apkaltą Petrui Gražuliui palaikančių parlamentarų parašai.

„Siųsiu visiems 140 Seimo narių pasirašyti. Pažiūrėsime, kiek Seimo narių saugo Konstituciją, o kurie saugo tik tas vadinamas tradicines vertybes“, – akcentavo Seimo narys.

Pagal Seimo statutą teisę inicijuoti apkaltos procesą turi ne mažesnė nei 1/4 Seimo narių grupė. Taigi reikalingi bent 36 Seimo narių parašai. Žiniasklaida skelbia, kad šiuo metu jau yra surinkti 37.

Seimas, atsižvelgdamas į Seimo narių kreipimąsi, turi sudaryti specialiąją tyrimo komisiją. Ji imtųsi vertinti ar apkalta yra pagrįsta. Tuomet Seimas turėtų balsuoti dėl šios komisijos išvados ar pradėti apkaltą ar ne.

Tomas Vytautas Raskevičius parašus rinkti nusprendė po to, kai Seimo Etikos ir procedūrų komisija, net turėdama įrodomus, jog P. Gražulis balsavo už kitą Seimo narį, nesiryžo inicijuoti apkaltos procedūrą.

Dėl neteisėto elektroninės balsavimo kortelės panaudojimo ir balsavimo rezultatų klastojimo 2010 metais Linas Karalius buvo pašalintas iš Seimo apkaltos tvarka.