Gražulis šalinamas iš savivaldybių rinkimų. Jis save prilygino Navalnui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gražulis šalinamas iš savivaldybių rinkimų. Jis save prilygino Navalnui

Ant, 01/17/2023 - 10:32
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje buvo sprendžiama ar neregistruoti kandidatų, kurie pateikti dokumentai neatitinka rinkimų kodekso reikalavimų. VRK tikrino apie keturiolika tūkstančių kandidatų.

“Kandidatai, kurie keliasi į merus ir eina nesuderinamas pareigas turėjo sumokėti dvigubą užstatą”, - sakė VRK atstovė pabrėžusi, kad Petras Gražulis tokio užstato nesumokėjo. - “Tokio atskiro užstato už Petrą Gražulį (...) mes neturime”. 

Petras Gražulis iš karto užsipuolė VRK komisiją - “jei ne mano pavardė, Vyriausioji Rinkimų Komisija nebūtų kėlusi klausimų”. Jis teigė, kad jau ne kartą dalyvavo rinkimuose ir nekilo jokių problemų.  

“Kas atsitiko – ar aš kaltas? Ar sistema tapo diktatūriška, putiniška?”, - save palyginęs su Rusijos įkalintu opozicionieriumi Alekseju Navalnu sakė P. Gražulis, vėliau dar pasiūlęs jį nunuodyti. - “Lietuva, kur tu eini? Ne tik suhomoseksualėjai, bet ir sudiktatūrėjai!!!”. 

Vydūnas Sadauskas, Laisvės ir teisingumo partijos atstovas, pirmininko pavaduotojas sakė, kad “turime ne eilinę situaciją, kuomet visi dokumentai teikiami elektroniniu būdu”. Jis pabrėžė, kad šios partijos nemažai kandidatų pateikė neteisingai, tačiau VRK turėjo proaktyviai veikti ir pranešti atstovams, jog dokumentai turi trūkumų. 

“Ši sistema tapo laimingo bilieto sistema”, - sakė partijos pirmininko pavaduotojas, prašydamas leisti kandidatams pataisyti pareiškinius dokumentus.

Už kandidatų nesumokėjusių užstato pašalinimą balsavo visi VRK nariai.