Belgija uždraudžia „atvertimo terapiją“ LGBTQ+ žmonėms

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Belgija uždraudžia „atvertimo terapiją“ LGBTQ+ žmonėms

Pir, 11/28/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Belgija nusprendė uždrausti LGBTQ+ bendruomenės nariams taikyti taip vadinamą „atvertimo (konversijos) terapiją“ – pseudomokslinę praktiką, kai bandoma pakeisti kieno nors seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę, kad ji atitiktų heteroseksualumo normas. Apie tai paskelbė Lyčių lygybės, lygių galimybių ir įvairovės valstybės sekretorė Sarah Schlitz.

„Belgija yra LGBTQ+ teisių srities pradininkė. Tai liudija daugybė įstatymų reformų ir socialinių paskatų, tačiau mūsų įstatymų leidybos arsenale, deja, trūko [konversijos praktikos] draudimo“, – pranešime spaudai sakė S. Schlitz.

Brusselstimes rašo, kad „atvertimo“ praktika yra „apgaulinga, neveiksminga ir pavojinga“, kuria siekiama pakeisti, slopinti arba panaikinti LGBTQ+ žmonių seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę ar lytinę raišką.

„Galimybė būti savimi ir laisvė gyventi taip, kaip nori, yra pagrindinis mūsų visuomenės principas“, – sakė S. Schlitz. - „Šis draudimas yra svarbus veiksmas, skirtas apsaugoti aukas nuo šio psichologinio, o kartais ir fizinio smurto“.

„Atvertimo terapija“ pasitelkia ​​psichoterapiją, elektrošoką, kartais net mušimą ar net „korekcinį prievartavimo“. Ją atlieka pseudoprofesionalai, dažnai dalyvaujant giminaičiams ir turi siaubingų pasekmių žmonėms, kurie ją patiria.

Nuo šiol už „atvertimo terapijos“ atlikimą bus baudžiama laisvės atėmimu nuo vieno mėnesio iki dvejų metų ir (arba) bauda nuo 100 iki 300 eurų.

Taip pat bus baudžiama už tiesioginį ar netiesioginį siūlymą atlikti „atvertimo terapiją“. Teismas galės ne ilgiau kaip penkeriems metams uždrausti asmenims, nuteistiems už šią praktiką, užsiimti tam tikra profesine ar visuomenine veikla