Spalio 4-9 d. - Septyniuose miestuose - ŽYDRASIS KAFTANAS (video anonsas)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Spalio 4-9 d. - Septyniuose miestuose - ŽYDRASIS KAFTANAS (video anonsas)

Št, 10/01/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Spalio 4–9 d. septyniuose Lietuvos miestuose vyksianti kino programa „Lokys, liūtas ir šakelė“ parodys jausmų ir romantikos kupiną filmą "Žydrasis Kaftanas".

ŽYDRASIS KAFTANAS – režisierės Maryam Touzani filmas, pasiilgusiems klasikinio kokybiško kino, jaukios istorijos, šiek tiek egzotikos ir jausmų.

Marokiečių šeima verčiasi tradiciniu amatu: vyras Halimas rankomis siuva puošnius kaftanus, o žmona Mina bendrauja su klientais. Mechanizuotos gamybos laikais tai visai neapsimoka, tačiau šis darbas jų sielai teikia džiaugsmo, o gyvenimui – prasmės. Vieną dieną į jų duris pasibeldęs jaunas vaikinas Jusefas sudrumsčia nusistovėjusius vandenis ir įaitrina kruopščiai slepiamas šeimos paslaptis. Žmona stebi kaip jos vyrą įkvepia jauno vaikino buvimas šalia.

Šiame švelniame filme gilinamasi į sąžiningumo, ištikimybės ir intymių susitarimų tarp žmonių klausimus, o veikėjai užburia nuoširdumu ir drąsiai reiškiamu gerumu kitam. Trijulės pastangos gyventi įprastą gyvenimą atrodo mielos, netgi senamadiškos, ir protarpiais iki ašarų graudina. Kanų kino festivalyje „Ypatingo žvilgsnio“ programoje filmas buvo apdovanotas „Fipresci“ prizu.

Filmą galite išvysti:

Vilniuje: Kino teatras „Pasaka“; SKALVIJA; Multikino Lietuva; Forum Cinemas.

Kaune: Kauno kino centras Romuva; Forum Cinemas.

Klaipėdoje: Forum Cinemas; Arlekinas.

Šiauliuose: Forum Cinemas.

Panevėžyje: Kino Centras Garsas.

Marijampolėje: Spindulio kino teatras.

Alytuje: Dainavos kino teatras

 

sarasas