Tarptautinės saugaus aborto dienos proga - politikų parama

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tarptautinės saugaus aborto dienos proga - politikų parama

Tre, 09/28/2022 - 18:14
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien žmonės ginantys moterų teisę pačioms spręsti dėl savo kūno - mini Tarptautinę saugaus aborto dieną. Jos proga, įvairių šalių liberalių ir kairiųjų pažiūrų politikai atkreipė dėmesį į būtinybę moterims suteikti/išlaikyti teisę ne tik pačioms spręsti, bet ir užtikrinti, jog kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumą.

Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 1990 m. siekiant dekriminalizuoti abortus Lotynų Amerikoje ir Karibų jūros regione. 2011 m. Pasaulinis moterų reprodukcinių teisių tinklas rugsėjo 28-ąją paskelbė tarptautine saugaus aborto diena.

„Niekas niekada neturėtų būti verčiamas išnešioti nepageidaujamą vaisių“, - šiandien išplatintame pranešime teigia Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau. - „Abortai yra esminė sveikatos paslauga, kuri, laikantis medicininių instrukcijų, yra saugi. Deja, beveik pusė visų abortų, atliekamų visame pasaulyje, yra nesaugūs ir šie nesaugūs abortai yra pagrindinė motinų mirties priežastis. Tragiškos ir išvengiamos mirtys tęsis tol, kol moterims bus atimta teisė spręsti dėl savo kūno“.

Šią dieną aktyviai paminėjo ir Žaliųjų politinė grupė Europos Parlamente. Politikai siekia, kad teisė į saugų abortą taptų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos dalimi. Tokiu atveju ES narės negalėtų jų drausti.

„Šią #SaugausAbortoDieną išreiškiu savo paramą teisės į abortą įtraukimui į ES pagrindinių teisių chartiją. Visame pasaulyje, taip pat ir ES matėme išpuolių prieš moterų teisę apsispręsti dėl savo kūno, pavyzdžiui, Vengrijoje, kur aborto galimybė bus sunkesnė ir biurokratiškesnė. Abortas turi būti nemokamas, prieinamas ir saugus kiekvienam – nesvarbu, kur tu gyveni!“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Europos Parlamento narė Ska Keller.

Panašios pozicijos laikosi ir Renew Europe frakcijos nariai. Europos parlamento politinė grupė paskelbė tokią žinutę: „#SaugausAbortoDienos žinutė yra aiški: Jūsų teisė spręsti dėl savo kūno yra nediskutuotina! Teisinės garantijos dėl teisės į abortą turi būti įtrauktos į ES pagrindinių teisių chartiją, kad neliberalios vyriausybės negalėtų toliau griauti teisių pagal savo užgaidą‼️“.

Moterims paramą šią dieną išreiškė ir Socialistų ir demokratų frakcija Europos Parlamente. „Niekada nėra lengvas pasirinkimas, bet tai turi likti pasirinkimu! Europoje ir visame pasaulyje moterys turi turėti prieigą prie saugaus ir legalaus aborto. #SaugausAbortoDieną giname moterų teisę rinktis“, - rašoma frakcijos žinutėje.

Pastebėtina, kad šios dienos proga dešiniųjų partijų politikai - kaip visada - apsišarvavo tyla.

 

Norintiems, kad į jų namus Europos Parlamento Žaliųjų politinė grupė atsiųstų atvirutes ir laikinas tatuiruotes - galite užsiregistruoti ČIA .