Elžbieta Latėnaitė: susidūrus su homofobija dūžta idealai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Elžbieta Latėnaitė: susidūrus su homofobija dūžta idealai

Pir, 09/26/2022 - 16:04
Kategorija:
0 komentarų

Savaitgalį vykusios diskusijos „LGBTQ+ jaunimo iššūkiai ir kasdienybė“ metu, aktorė Elžbieta Latėnaitė prakalbo apie meno ir kultūros žmonių požiūrį į LGBTQ+ bendruomenę. Jos teigimu, padėtis yra kiek kitokia, nei norėtųsi, o palaikymo labai trūksta.

Elžbieta pastebėjo, kad jai norėtųsi „pasakyti, kad kultūros, meno žmonės yra atviri, bet taip nėra“.

„Būna visokių situacijų, įvairių pokalbių“ – paminėdama, kad kartais griūva iliuzijos apie konkretų žmogų, kai susiduri su homofobiškais komentarais iš jo lūpų, sakė aktorė.

„Atrodo, kad laimi tie kurie nekenčia“, - apie politinę situaciją Lietuvoje kalbėjo E. Latėnaitė. - „Žeminanti retorika yra net iš palaikančiųjų – ir tai rodo bendrą situaciją“.

Ji apstebėjo, kad daugelis žmonių meno ir kultūros žmones sieja su kažkuo šviesiu, pažangiu, atviru įvairioms įėdėjoms ir žmonėms. „Visi menininkai - neva šviesuomenė. Bet nebūtinai. Jie įvairūs“, - kalbėdama apie kultūros atstovų bendruomenės požiūrį į LGBTQ+ žmones kalbėjo moteris.

„Ji įvairi, kaip ir bet kuri kita bendruomenė“, - sakė aktorė. - „Heteroseksualūs žmonės, mano nuomone, turėtų kovoti už homoseksualus – kaip vyrai kovoja už moterų teises – nes tai rodo, kad mes esame visi kartu. Būtent jų palaikymo labai reikia“.