Kraujo kerštas Čečėnijoje: disidentų artimieji grobiami ir gimtinėje, ir kitose Rusijos vietose

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kraujo kerštas Čečėnijoje: disidentų artimieji grobiami ir gimtinėje, ir kitose Rusijos vietose

Pir, 01/03/2022 - 12:58
Kategorija:
0 komentarų

Paskutinėmis 2021 metų savaitėmis mažiausiai šeši čečėnų opozicionieriai pranešė, kad jų artimieji dingo, skelbia 15min. Visi šie opozicijos veikėjai gyvena už Čečėnijos ribų ir smerkia regiono vadovą Ramzaną Kadyrovą bei jo bičiulius už žmogaus teisių pažeidimus. Kai kurie jų praeityje yra susidūrę su grasinimais arba net išgyveno pasikėsinimus nužudyti, rašo „Meduza“.

Opozicijos tinklaraštininkas Tumso Abdurachmanovas gavo politinį prieglobstį Švedijoje 2021 m. spalį, o gruodžio 21–22 dienomis jis sužinojo, kad Čečėnijoje dingo devyni jo giminaičiai. Vienas iš jų, T.Abdurachmanovo pusbrolis, buvo sumuštas. Dar prieš šešis, kurie vėliau buvo paleisti, nebuvo smurtaujama, tačiau atimti jų pasai. Iš kai kurių buvo atimti ir mobilieji telefonai. T.Abdurachmanovas sakė vis dar nežinantis, kas sulaikė jo artimuosius, tačiau jam buvo pranešta, kad keturi iš jų buvo laikomi policijos nuovadoje Arguno miestelyje Čečėnijos Respublikoje.

Pasak tinklaraštininko, praėjus dviem dienoms po pirmųjų dingimų – gruodžio 24-osios rytą – vietos policijos pareigūnai pasirodė jo žmonos motinos ir seserų namuose Astrachanės mieste.

Tinklaraštininkas spėja, kad į laisvę paleisti artimieji bus priversti įrašyti jį smerkiančius vaizdo įrašus.

2017 metais Abubakaro Jangulbajevo brolis buvo nukankintas Rusijos vidaus reikalų ministerijos Grozno skyriuje. A.Jangulbajevas kreipėsi pagalbos į Kankinimų prevencijos komitetą, o vėliau ten įsidarbino teisininku. Tapęs profesionaliu žmogaus teisių gynėju, vyras paliko Čečėniją, bet toliau dirbo Rusijos Šiaurės Kaukaze.

2021 metų gruodį A.Jangulbajevas ėmė sunkiai susisiekti su savo artimaisiais – jis sužinojo, kad jų namai tušti, o daugelio jų nepavyksta pasiekti nei internetu, nei telefonu. A.Jangulbajevo skaičiavimais, iš viso dingo apie 40 jo šeimos narių. Tačiau jis negavo nė vieno reikalavimo ar grasinimo dėl jų dingimo. Vyras apie galimus pagrobimus pranešė Rusijos tyrimų komitetui, tačiau atsakymo dar negavo.

Daugiau 15min.