Netikėtas žingsnis į priekį - Vietnamas teigia, kad buvimas gėjumi „nėra liga“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Netikėtas žingsnis į priekį - Vietnamas teigia, kad buvimas gėjumi „nėra liga“

Ket, 08/25/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Vietnamo sveikatos ministerija paskelbė, kad būti LGBTQ+ nariu „nėra liga“. Tai yra didelis žingsnis į priekį šioje šalyje.

Šalies sveikatos apsaugos ministerija rugpjūtį paskelbtame oficialiame dokumente nurodė, kad būti LGBTQ+ nariu yra „visiškai ne liga“ ir „negali būti „išgydoma“, skelbia PinkNews. Ji paragino medicinos specialistus pagarbiai elgtis su LGBTQ+ žmonėmis. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat griežtai pasmerkė pseudomokslinę ir traumuojančią atvertimo terapiją.

Direktyva nurodė medicinos specialistams „nesikišti ir neversti“ šios grupės narių gydytis. Jei prireiktų kokios nors paramos, Sveikatos apsaugos ministerija patarė, kad tai turėtų būtų „psichologinės pagalbos forma“.

Naujoji Vietnamo direktyva priimta po nenuilstamo LGBTQ+ teisių aktyvistų darbo.

„Tai yra kažkas, ko mes niekada nemanėme, kad tai atsitiks, jau nekalbant apie tai, kad ji publikuota patikimiausio Vietnamo medicininės informacijos šaltinio... Manau, kad poveikis queer jaunimui bus labai, labai akivaizdus“, – sakė Visuomenės, ekonomikos ir aplinkos studijų instituto LGBTI teisių programos vadovas Phong Vuong.

Kyle Knight, vyresnysis sveikatos ir LGBT teisių tyrėjas iš Human Rights Watch, sakė, kad pripažinimas, jog seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė nėra ligos, neabejotinai „atneš palengvėjimą“ daugybei queer žmonių ir jų šeimų Vietname.

 

1975 m. Amerikos psichologų asociacija paskelbė, kad homoseksualumas nėra psichologinis sutrikimas. 1992 metais Pasaulio Sveikatos Organizacija patvirtino Tarptautinę ligų klasifikaciją TLK-10, naudojamą ir Lietuvoje, kurioje taip pat nėra homoseksualumo kaip ligos.