Gėjų flamingų pora „įsivaikino“ likimo valiai paliktą jauniklį (video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gėjų flamingų pora „įsivaikino“ likimo valiai paliktą jauniklį (video)

Pir, 08/15/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Whipsnade zoologijos sode Bedfordšyre gėjų flamingų pora priglaudė paliktą flamingo jauniklį. Kiaušinis buvo laikomas inkubatoriuje po to, kai jo perėti nepanoro biologiniai tėvai. Zoologijos sodo prižiūrėtojai ieškojo įtėvių prieš jam išsiritant ir tikrai neapsiriko pasirinkdami gėjų flamingų porą.

Zoologijos sodo darbuotojai nusprendė, kad Hudson ir Blaze geriausiai tinka tėvų darbui. Remiantis zoologijos sodo svetaine, jie buvo „patyrę flamingų tėvai“ ir „puikiai rūpinosi savo bendru lizdu“.

Kiaušinis buvo įdėtas į poros lizdą ir Hudson bei Blaze iškart pradėjo juo rūpintis. Po dviejų savaičių perėjimo laikotarpio iš kiaušinio išsirito sveikas, pilkas flamingiukas.

Tim Savage teigia, kad gėjai flamingai puikiai atlieka savo darbą. „Flamingai paprastai dirba kartu, kaip monogamiška pora, prižiūrėdami savo kiaušinius ir jauniklius. Hudson ir Blaze buvo pasirinkti perinti kiaušinį, nes jie jau įrodė esą idealūs tėvai“, - sakė T. Savage.

Šią nuostabią šeimą gali išvysti ir video esančiame apačioje.

Paukščių gėjų poros dažnai pasitelkiamos išperinti ir auginti jauniklius. Gegužę pingvinai okeanariume Bornmute išperino mažylį, birželį tai pakartota Rosamond Gifford zoologijos sode Sirakūzuose.