Tbilisyje LGBTQ+ eitynių metu - kraštutinių dešiniųjų šou. Degino NATO ir ES vėliavas (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tbilisyje LGBTQ+ eitynių metu - kraštutinių dešiniųjų šou. Degino NATO ir ES vėliavas (video)

Pen, 07/22/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Tbilisio „Pride“ savaitė baigiasi eitynėmis. Kraštutiniams dešiniesiems nepavyko sutrukdyti renginio, skelbia oc-media.org. Tiesa, protestuotojų elgesys pasižymėjo ypatinga neapykanta.

Tbilisio Mtatsminda parke „Pride Fest“ dalyvavo keli tūkstančiai žmonių. Tuo metu, ekstremistinė grupė „Alt Info“, atsakinga už praėjusių metų homofobinių riaušių organizavimą Tbilisyje, bandė sutrukdyti renginį.

Ankstų šeštadienio rytą, likus kelioms valandoms iki renginio pradžios, „Alt Info“ bandė įsitvirtinti renginio vietoje. Tačiau patekti į šią erdvę sutrukdė policija. Ji suėmė 26 žmones, įskaitant kelis grupuotės lyderius.

Tūkstančiai „Alt Info“ narių ir rėmėjų, žygiuodami per Tbilisį ir plėšdami bei degindami vaivorykštės, NATO ir ES vėliavas reiškė neapykantą visiems, kas palaiko LGBTQ+ bendruomenę.

„Policija labai gerai saugojo renginį, užkirsdami kelią smurtui, ir tai sveikintina“, – „OC Media“ sakė Mariam Kvaratskhelia, Pride renginio direktorė. - „Matėme, kad jei yra politinės valios apsaugoti „Pride“ renginius, jie gali tai padaryti labai gerai, ir tikimės, kad tai tęsis ir ateityje“.

Pride renginiai Tbilisyje praėjo be incidentų.  Be eitynių Pride metu buvo rengiamas šokių konkursas, drag muzikos pasirodymai ir keli kiti renginiai.

22 metų Irma Chkheidze sakė besidžiaugianti galėjusi dalyvauti renginiuose. „Esu puikios nuotaikos. Jaučiu, kad visi čia kuria didelę laisvės salą, o tai labai svarbu“, – sakė ji. - „Kiekvienas žmogus atstovauja savo individualumui, o tai galiausiai suteikia mums labai spalvingą, įvairią ir laisvą visuomenę.

25 metų Gvantsa Saganelidze, sakė, kad jos nuotaika atitiko aplinką. „Ir aplinka spalvinga! Čia yra žmonių, kurie išreiškia meilę, šoka, šypsosi ir juokiasi, todėl mano nuotaika tokia pati“, – sakė mergina.

Eitynėse dalyvavo septyni ambasadoriai, tarp jų Prancūzijos, Norvegijos, Šveicarijos ir Izraelio ambasadoriai.

Eitynėse žmonėms skelbiant meilę, pikta protestuotojų minia klajojo miesto gatvėmis ieškodami būtų kaip išreikšti susikaupusią pagiežą. „Alt Info“ jau keletą dienų prieš renginį, pasitelkdami savo nacionaliniu televizijos kanalu, kvietė žmones 12 val. susirinkti prie parlamento protestuoti prieš eitynes. Protesto lyderiai ne kartą rėžė homofobiškas ir antivakarietiškas kalbas.

Netrukus po protesto prie parlamento vienas protestuotojas apsipylė benzinu ir pasidegė, bet tuoj pat buvo įstumtas į fontaną. Jis greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę.

Protestuotojai degino ir nuplėšė vaivorykštės vėliavėles, pakeliui sustojo prie Gruzijos stačiatikių bažnyčios patriarchato pasimelsti ir padėkoti patriarchui. Tada minia patraukė link ES šalių ambasadų, kurias saugojo policija. Čia jie vėl degino vaivorykštės, ES bei NATO vėliavas.

„Mes jus išvarysime“, – šaukė Konstantin Morgoshia, vienas iš protesto lyderių. „Jūs bėgate iš čia įsikibę į lėktuvus“, – pridūrė jis, kalbėdamas apie Kabulo evakuaciją.

Po to protestuotojai bandė patekti į Mtastminda, kad sutrikdytų Pride, bet susidūrė su policija. Protestuotojai reagavo pykčiu. Vienas šaukė, kad „bus pralietas policijos kraujas“.