„Lygiai“ vadove R. Jureliavičiūtė: Didžioji dalis lieka seksualinės prievartos atvejų nematomi

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Lygiai“ vadove R. Jureliavičiūtė: Didžioji dalis lieka seksualinės prievartos atvejų nematomi

Tre, 07/13/2022 - 09:27
Kategorija:
0 komentarų

Asociacijos „Lygiai“ direktorė Reda Jureliavičiūtė LRT sako, kad visuomenė, žiniasklaidos dėka, sužino tik apie mažą dalį seksualinės prievartos atvejų. Rusijos karių prievartą patyrusios Ukrainos moterys bijo apie tai kalbėti.

Rinktis tylą ir net nesikreipti į institucijas pagalbos skatina visuomenės požiūris į aukas.

„Žmonės iš mažo miestelio pradeda apkalbėti, sakyti, kad jos pačios norėjo, jos pačios kvietė karius. Tai didina stigmą ir mažina norą kalbėti viešai“, - sako R. Jureliavičiūtė.

Pasak jos, tikro prievartos aukų skaičiais taip ir nepavyks nustatyti. Jungtinės Tautos yra skaičiavusios, kad tik viena iš dešimties seksualinės prievartos auka praneša apie tokius nusikaltimus. Dar sunkiau – kai šie nusikaltimai vykdomi karo metu, kai žmonės kartu praranda namus, jų artimiesiems kyla grėsmė dėl gyvybės.

„Seksualinės prievartos atveju neretai įsijungia neigimas, o čia dar ir didelis išblaškymas, nes iš esmės galvoji ne tik apie tai, kas tau nutiko, bet dar ir visas pasaulis keičiasi. Galbūt netenki namų, galbūt šeima nužudyta, kas nors nutiko, galbūt reikia bėgti, slėptis. Kai kuriais atvejais galbūt žinai, kad tie patys žmonės grįš pas tave dar kartą, gal dar kartą, gal dar kartą...“, - LRT sako asociacijos „Lygiai“ direktorė.