Tikrais įvykiais paremtas filmas apie „vienuolę lesbietę“ sukėlė pasipiltinimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tikrais įvykiais paremtas filmas apie „vienuolę lesbietę“ sukėlė pasipiltinimą

Sek, 04/24/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Filmas apie „Lesbiečių vienuolę“ praėjusią savaitę pasiekė Jungtinės Karalystės ir Airijos kino teatrus, skelbia pride. Katalikų bažnyčia reagavo kaip įprastai - protestais.

Filmas Benedetta nuo pat paskelbimo apie jo filmavimą sukėlė nepasitenkinimo bangas. Pasakojime vaizduojamas 17-ojo amžiaus vienuolės gyvenimas, kuri buvo apkaltinta užmezgusi romaną su kita vienuole ir padirbinėjusi stebuklus.

Airijos krikščioniškosios civilizacijos draugija paskelbė peticiją, siekdama sustabdyti filmo pasirodymą ekranuose, pavadindama jį „protingu nešvaru“ išpuoliu prieš Šventąją Katalikų bažnyčią“. Mat filme vienuolės naudoja makiažą, o Marijos statulėlė, naudojama kaip sekso žaislas, neva vaizduojama ir  vienuolių „pornografija“.

Draugijos atstovas spaudai Damien Murphy taip pat apgailestavo, kad filmo pasirodymas kino teatruose sutampa su Didžiuoju penktadieniu, ir pavadino filmą „akivaizdžiu išpuoliu prieš katalikų tikėjimą“.

Filmas paremtas tikrais įvykiais, aprašytais istoriniais dokumentais, todėl filmo kūrėjai atmeta kaltinimus.  „Jūs negalite pakeisti istorijos, negalite pakeisti dalykų, kurie atsitiko“, – pernai Kanuose sakė filmo režisierius. - „Taigi aš manau, kad žodis šventvagystė šiuo atveju yra kvailas.