Maskvoje sulaikytos JAV krepšininkės lesbietės žmona: reikalauju ją paleisti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Maskvoje sulaikytos JAV krepšininkės lesbietės žmona: reikalauju ją paleisti

Tre, 03/09/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

Lesbietės profesionalios krepšininkės Brittney Griner žmona Cherelle Griner išreiškė padėką savo žmonos rėmėjams po neseniai pasirodžiusių pranešimų apie krepšininkės suėmimą  Rusijoje ir jai pareikštus kaltinamus dėl narkotikų disponavimo. Apie tai skelbia lgbtqnation.

Brittney Griner buvo sulaikyta Šeremetjevo oro uoste netoli Maskvos, kai Rusijos federalinės muitinės tarnybos agentai jos bagaže galimai aptiko hašišo aliejaus. Ji buvo apkaltinta „stambaus masto narkotikų gabenimu“. Pagal Rusijos įstatymus jai gresia nuo 5 iki 10 metų kalėjimo.

„Ačiū visiems, kurie kreipėsi į mane linkėdami mano žmonai saugiai grįžti iš Rusijos“, –  „Instagram“ rašo  Cherelle Griner. - „Labai vertinu jūsų maldas ir paramą. Aš myliu savo žmoną iš visos širdies. Suprantu, kad bėgant metams daugelis iš jūsų pamilo [Britney Griner] ir nerimauja dėl jos bei nori sužinoti daugiau smulkmenų. Prašau gerbti mūsų privatumą, nes mes ir toliau stengiamės, kad mano žmona saugiai sugrįžtų namo“.

Lgbtqnation.com rašo, jog kyla nerimas, kad Rusija gali laikyti Brittney Griner įkaite, siekdama panaudoti ją kaip politinį svertą.

JAV Valstybės sekretorius Antony Blinken sakė, kad JAV ambasada dirba su Brittney Griner ir kitų šiuo metu Rusijos sulaikytų asmenų bylomis. Kongreso narė demokratė Sheila Jackson Lee ragina ją paleisti.

„Brittney Griner yra Jungtinių Valstijų pilietė, ji buvo viešnia Rusijoje... ir aš reikalausiu ją paleisti“, – sakė S. J. Lee.

Pernešimai apie du kartus olimpinės čempionės su JAV rinktine tapusios WNBA (JAV moterų krepšinio lyga) superžvaigždės Brittney Griner pasirodė kovo 5 d.