5 priežastys kodėl nesinaudoju pažinčių programėlėmis

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

5 priežastys kodėl nesinaudoju pažinčių programėlėmis

Pen, 09/20/2024 - 19:15
Kategorija:
0 komentarų

Šiandieniniame skaitmeniniame pasaulyje pažinčių programėlės tapo itin populiariu būdu susipažinti su žmonėmis. Tokios platformos kaip Grindr ar Tinder suteikia galimybę greitai ir patogiai rasti potencialius partnerius, susirasti draugų ar net užmegzti trumpalaikius santykius. Tačiau ne visi jaučia poreikį ar norą naudotis šiais įrankiais. Ir štai kodėl.

Vieną iš GayLine.LT sekėjų socialiniame Facebook paraginamo pasidalinti savo mintimis apie pažinčių programėles. Homoseksualus vyras ne kartą komentavo, kad nežada jomis naudotis. Jei ir tu nori papasakoti savo istoriją - atsiųsk ją el. pašto adresu info@gayline.lt.

  • Per didelis dėmesys tik fizinei išvaizdai

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vengiu pažinčių programėlių, yra tai, kad jose labai didelis dėmesys skiriamas fizinei išvaizdai. Dažnai pirmas įspūdis priklauso tik nuo profilio nuotraukos. Tarp daugybės veidų, profilių ir trumpų aprašymų labai lengva prarasti žmogiškąjį ryšį ir pradėti vertinti kitus tik per išvaizdos prizmę. Man svarbu užmegzti gilesnius ryšius su žmonėmis, kurie nėra grindžiami vien fiziniais aspektais, todėl pirmenybę teikiu susitikimams realiame gyvenime, kur santykiai gali būti užmezgami natūraliau.

  • Neva trumpalaikiai santykiai yra svarbiausia

Dauguma populiarių LGBTQ+ pažinčių programėlių yra orientuotos į trumpalaikius ar fizinius santykius. Nors tai tinka kai kuriems žmonėms, man asmeniškai svarbiau rasti ilgalaikę partnerystę arba gilesnius emocinius ryšius. Programėlės dažnai primena greito maisto restoraną, kur santykiai užsimezga ir nutrūksta vos tik prasidėję. Toks paviršutiniškumas ir lengvabūdiškumas ne visada atitinka mano siekius ir vertybes, todėl renkuosi kitus būdus susipažinti su žmonėmis.

  • Neigiama įtaka savivertei

Pažinčių programėlės gali sukelti tam tikrą psichologinį diskomfortą ir neigiamai paveikti savivertę. Dažnas atmetimas, ignoruojami pranešimai ar nesėkmingos pažintys gali stipriai veikti emocinę būseną. Jausmas, kad esi nuolat vertinamas pagal išvaizdą ar kitus išorinius požymius, gali mažinti pasitikėjimą savimi ir kelti nereikalingą stresą. Vengiu šių neigiamų patirčių, nes manau, kad vertingus santykius galima užmegzti ir be nuolatinio „patinkanka/nepatinkanka“ paspaudimų, kurie dažnai būna šių platformų dalimi.

  • Neišpildyti lūkesčiai

Dar viena pažinčių programėlių problema yra anonimiškumas. Apsauga internete yra suprantama ir reikalinga, tačiau anonimiškumas dažnai sukuria netikrumo jausmą. Daugybė profilių yra nepilnai užpildyti, o kartais informacija būna melaginga. Programėlės dažnai skatina netikrus lūkesčius ir nesusipratimus dėl to, kas iš tiesų yra kitoje ekrano pusėje. Norėdamas išvengti šių neaiškumų, teikiu pirmenybę tikriems susitikimams, kur galiu iš karto pajausti ar konkretus žmogus man tinka ir suprasti, ar turime bendrų vertybių ir interesų.

  • Man svarbiausia tikras ryšys

Galiausiai, man asmeniškai svarbiausia yra ryšys su kitais žmonėmis. Pažinčių programėlės dažnai suteikia greitą bendravimo galimybę, tačiau ne visada jos skatina gilų ir tikrą ryšį. Susipažinimai realiame pasaulyje, socialiniuose renginiuose, per bendrus draugus ar bendruomenės veiklą suteikia daug didesnes galimybes pažinti kitą žmogų visapusiškai. Man svarbu ne vien apsiribojant trumpais pokalbiais ar susirašinėjimu žinutėmis, o matant konkretaus žmogaus elgesį, gestus ir natūralias reakcijas.