Jūratė Juškaitė: civilinės sąjungos įstatymas parodys ar galima pasitikėti politikais

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jūratė Juškaitė: civilinės sąjungos įstatymas parodys ar galima pasitikėti politikais

Tre, 11/23/2022 - 10:57
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Lietuvos žmogaus teisių centro direktorės Jūratės Juškaitės Delfi paskelbtoje nuomonė pažymima, kad balsuoti dėl civilinės sąjungos įstatymo liko tik kelios savaitės šioje Seimo sesijoje. Pasak jos, šiuo metu sprendžiamas pasitikėjimo klausimas tiek valdžia, tiek politikais apskritai.

„Civilinės sąjungos įstatymo nepriėmimas būtų didelis smūgis. Ir akys pirmiausia krypsta į daugumoje esančius liberalus – Laisvės partiją ir Lietuvos liberalų sąjūdį, – kurie į Seimą atėjo su žmogaus teisių vėliava bei konkrečiu pažadu priimti partnerystės įstatymą“, - rašo Jūratė.

Ji apstebi, kad civilinės sąjungos įteisinimas Lietuvoje tapo ir šalies partnerių diskusijų objektu.

„Dėl vilkinimo svarstyti Civilinės sąjungos įstatymą Lietuvą pirštais bado jau ir svarbiausia Lietuvos saugumo partnerė – Jungtinės Amerikos Valstijos“, - rašo J. Juškaitė pabrėždama, jog neseniai Lietuvoje apsilankęs JAV prezidento specialusis padėjėjas Robertas Berschinskis atkreipė dėmesį, kad šį klausimą sprendžia net Ukrainos prezidentas.

Jei kantrybė jau baigiasi mūsų partneriams, akivaizdu, kad ji išseko ir LGBTQ+ bendruomenei Lietuvoje.

„Kantrybės jau netenka ir LGBT bendruomenė: atvirai kalbama, kad nepriėmus įstatymo šią sesiją, toliau pasitikėti politikais neverta“, - sako ji. - „Žmogaus teisės nėra ir negali būti tik gražūs rinkiminiai lozungai. Žmogaus teisės yra konkretūs įstatymai, kurie suteikia galimybę gyventi ir jaustis visaverčiu šios šalies piliečiu“.