Ortodoksai

Ortodoksų bažnyčios išpuolis prieš Ukrainos karį gėjų sukėlė pasipiktinimą

LGBTQ+ bendruomenės atstovai aktyviai įsitraukė į Ukrainos gynybą dar tuomet, kai Rusija nusprendė užgrobti Krymą. Prieš kelis metus prasidėjus Kremliaus koordinuojamam aktyviam puolimui - jų dar daugiau stojo ginti gimtąją šalį. Karių pastangos neliko nepastebėtos ir vietos bažnyčios, kuri labiausiai pasižymėjusiems įteikė medalius. Tačiau sužinoję, kad viena iš medalių atiteko kariui gėjui - dvasininkai sugalvojo apdovanojimą atsiimti.

Rusija – turime gintis nuo Vakarų brukamų vertybių

V. Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad Rusija privalo ginti savo „tradicines“ vertybes nuo Jungtinių Amerikos Valstijų bei kitų nedraugiškų šalių, taip pat „gėjų propagandos“. Šis dokumentas – tai jau daugelį metų vykdomos Rusijos politikos dalis, kuri viena iš esminių grėsmių įvardija LGBTQ+ bendruomenę.

Giedrius Saulytis: „Rusiškas pasaulis“ ir jį atmetanti ortodoksija

Anot Maskvos patriarcho, Rusijos karą prieš Ukrainą pateisina pasirinkimo teisė stovėti šviesos, Dievo tiesos ir Dievo įsakymų pusėje – „pusėje viso to, ką apreiškia Kristaus šviesa, Jo žodis, Jo Evangelija, Jo žmonijai duoti didžiausieji priesakai“. Jis atvirai svarsto apie soteriologinę šio karo reikšmę, esą kova vyksta už žmonių išgelbėjimą. „Kur atsidurs žmonija, kurioje Dievo Gelbėtojo, ateinančio į pasaulį kaip Teisėjo ir Rūstybės nešėjo pusėje – dešinėje ar kairėje?“ – karinės invazijos kontekste klausia patriarchas.