JAV ambasadorius apie „Baltic Pride“: Svarbu parodyti pasauliui, kad Lietuva yra tolerantiška šalis (video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV ambasadorius apie „Baltic Pride“: Svarbu parodyti pasauliui, kad Lietuva yra tolerantiška šalis (video)

Sek, 05/15/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

JAV ambasadorius Lietuvoje J. E. Robert S. Gilchrist kreipėsi į visus video žinute, kuria kviečia dalyvauti „Baltic Pride“ 2022. Renginys vyks birželio 1-5 dienomis Vilniuje.

„Labai džiaugiuosi, jog šiais metais Baltic Pride vyks Lietuvoje. Manau, jog dabar tai yra svarbiau nei bet kada anksčiau. Mes matome, kas vyksta šioje kaimynystėje. Rusijoje ir Baltarusijoje LGBTI aktyvistams, LGBTI žmonėms kyla pavojus: daugybė jų pabėgo, daugybė jų slepiasi, daugybė jų  kiekvieną dieną jaučia grėsmę“, – sako JAV ambasadorius Lietuvoje.

„Aš manau, kad būtent dabar yra svarbiausias metas mums švęsti kartu, žygiuoti kartu. Kartu su mūsų šeimomis, su mūsų draugais, su mumis, LGBTIQ žmonėmis. Svarbu parodyti regionui ir pasauliui, kad Lietuva yra tolerantiška šalis, kad lietuviai priima šeimą, priima savo draugus ir pasaulis juda į priekį“, – pabrėžia J. E. Robert S. Gilchrist.

„Todėl tikiuosi pamatyti daugelį jūsų gatvėse, šventėse, daugybėje renginių! Mes būsime kartu su dauguma mūsų ambasados bendruomenės narių, su pasididžiavimu dalyvausiu aš pats“, – tikina ambasadorius.

„Baltic Pride“ 2022 – tris Baltijos šalis jungiantis tarptautinis LGBT festivalis, į Vilnių sugrįžtantis jau penktą kartą. Festivalis vyks birželio 1-5 dienomis. Pagrindiniai festivalio akcentai: tarptautinė žmogaus teisių konferencija „Atviri miestai“, išskirtinis kultūrinis vakaras „Pasididžiavimo balsai“, bendruomenės erdvė „Pride menas“ ir „Pride namai“, oficialūs vakarėliai ir, žinoma, eitynės „Už lygybę!“ bei išskirtinis koncertas, kuriuose ne tik švęsime lygybę ir solidarumą, bet ir reikalausime lygių teisių LGBT bendruomenės nariams.