R. Račienės dukra Austėja: Man iš tikrųjų labai pasisekė

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

R. Račienės dukra Austėja: Man iš tikrųjų labai pasisekė

Št, 05/14/2022 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Rasos Račienės dukra Austėja sako, kad jai labai pasisekė. Savęs atradimo procesas buvo neskausmingas, o ir mama jos išskirtinė.

„Man iš tikrųjų labai pasisekė. Pasiklausius kitų žmonių istorijų, kai tėvai sako, kad „jei sužinosiu, kad esi LGBTQ+ bendruomenės dalis, tai nebebūsi mano vaikas“, tai dar stipriau suprantu. Su tokiomis istorijomis palyginus mano situaciją, matosi visiškai kitas pasaulis“, - lrytas sakė Austėja.

Ji taip pat pasidalino mintimis apie savęs atradimą. Pirmiausia Austėja suvokė, kad etiketės „moteris“ ir „mergina“ jai nelabai tinka.

„Per pastaruosius metus supratau, kad tos sąvokos „moteris“ arba „mergina“ man labai nelimpa, tad labai džiaugiausi atradusi, kad yra tą apibūdinantis konceptas – nebinarinė lytis. Būtent todėl man būtų labai smagu matyti Lietuvoje labiau įtraukiančią aplinką būtent žmonėms, kurie nėra priklausantys binarinei lyčių sistemai“, – pasakojo pašnekovė.

Ji sako, kad neretai homofobiškas nuotaikas ir nusistatymus yra labai sunku pakeisti, nes toks suvokimas „įsisenėjęs“. Vis dėlto, net jei pavyksta neapykantą paversti toleravimu - tai vis tiek jau didelis pasiekimas.