Vaivorykštės apdovanojimo nominantai požiūrį į LGBTQ+ teises keičia viešumu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vaivorykštės apdovanojimo nominantai požiūrį į LGBTQ+ teises keičia viešumu

Sek, 04/17/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 Vaivorykštės kategorijoje šiemet konkurencija buvo kaip niekada intensyvi. Atrankos komisija atrinko tris didžiausio atgarsio LGBT+ teisių srityje sulaukusias iniciatyvas, tačiau jų buvo pasiūlyta beveik dvi dešimtys.

2021 m. rugsėjo 4 d. Kaune įvyko „Kaunas Pride“ eitynės. Nepaisant didžiulio pasipriešinimo iš Kauno savivaldybės pusės - jos buvo surengtos, bei padėjo suaktyvinti diskusijas LGBTQ+ lygiateisiškumo klausimais.

"Džiugu, kad „Kaunas Pride“ iniciatyva sulaukė didelio rezonanso ir tapo ne tik savivaldybės, bet ir nacionaliniu renginiu", - LRT sako „Kaunas Pride“ atstovė V. Kolbešnikova. - "Skirtingos lytinės raiškos, seksualinės tapatybės, amžiaus, profesijos ir įgūdžių komanda parodė, kad susidūrus su neteisybe, žmonės gali labai daug, kai organizuojantis svarbiausi aspektai yra tarpusavio santykiai, pagalba ir solidarumas, o ne finansavimas, institucinė ar politinių partijų parama".

Pasak jos, miestas tampa atviru miestu visiems savo įvairove. Saugumas leidžia kurti visiškai kitokios kokybės aplinką, skleistis kultūrai. "LGBT+ žmonėms reikia „savų“, reikia žinoti apie draugiškas iniciatyvas ir erdves, tik tuomet jie jausis laukiami ir vertinami, galės atskleisti savo talentus be baimės", - priduria ji.

Šioje nominacijoje varžosi ir Rasa Račienė, viena iš organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ steigėjų. "Kiekvienas žmogus turbūt subręsta tam tikriems veiksmams. Aš ir mano bendražygės Jolanta bei Lina viešai kalbame apie tai, kad mūsų vaikai ir artimieji priklauso LGBT+ bendruomenei. Jaučiame poreikį viešai kalbėti apie problemas, su kuriomis jie susiduria", - LRT pasakoja Rasa.

Ji asmeniškai tikisi, kad aktyvi veikla padės keisti visuomenės požiūrį ir politikų neveiklumą. "Manau, kad kiekvienas viešas mamos ar kito LGBT+ žmogaus artimojo pasisakymas paskatina ir tėvus, kurie yra priešiškai nusiteikę prieš savo vaikus, suklusti ir įsiklausyti. Tikiuosi, kad mūsų žodžiai pasiekia ir tų tėvų ausis ir širdis", - teigia ji.

N. Bierancas ir L. Gricius LGBT+ žmonių matomumą visuomenėje didina pasitelkdami savo žinomumą visuomenėje bei socialinių tinklų sekėjus. "Anksčiau susimąstydavau, kad jei sutikčiau artimą žmogų ir jis nenorėtų viešinti mūsų santykių, turbūt juos ir slėpčiau. Nebandyčiau įkalbinėti, nes gerbiu kiekvieno žmogaus apsisprendimą. Juk nemažai homoseksualių žmonių Lietuvoje vis dar slepia savo seksualinę orientaciją. Tačiau mūsų santykių atveju viskas buvo labai paprasta ir aišku: mums nereikėjo kalbėti ir tartis, ką daryti", - sako Naglis.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 balsavimo anketa skelbiama „Lrt.lt“ portale. Ji veiks iki balandžio 24 d.