Signatarų Klubo prezidentė stojo ginti Z. Šličytę. Nesupranta skirties tarp nuomonės ir įžeidimo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Signatarų Klubo prezidentė stojo ginti Z. Šličytę. Nesupranta skirties tarp nuomonės ir įžeidimo

Pir, 03/14/2022 - 12:20
Kategorija:
0 komentarų

Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė išreiškė apgailestavimą, kad per iškilmingą Kovo 11-osios minėjimą dalis renginio dalyvių paliko salę. Tačiau ši pozicija nėra susijusi su pačia Z. Šličytės kalbą. Jos nuomone, būtina pagarba laisvam žodžiui. Tokia pozicija dar kartą parodo, kad nesama suvokimo kas yra nuomonė, ir kas įžeidinėjimas bei neapykantos kupina tirada.

„Tai yra kalbėtojo nuomonė. Šiandien yra Kovo 11-oji, yra laisvės diena, o Kovo 11-oji būtent nuėmė cenzūrą. Tai būkite malonūs ir išklausykite kalbėtojo. Gal būt aš manau kitaip, gal būt man šioje kalboje yra nepriimtinų žodžių, gal būtų galima santūriau, ne tiek plačiai pasakyti, bet tokia yra nusipelniusio žmogaus, teisininkės, AT deputatės Zitos Šličytės nuomonė ir aš ją gerbiu“, – ELTA sakė B. Valionytė.

Apmaudu, kad Birutės Valionytės interviu reprezentuoja viso Signatarų klubo nuomonę, nes ji yra kalba jo vardu. Ji sako, kad būtent, tie, kurie kritikavo Z. Šličytės kalbą – pritrūko tolerancijos.

„Akivaizdu, kad šis komentaras rodo, kad nesama suvokimo, kad žmogaus teisė reikšti nuomonę nėra beribė. Laisvė laisvai kalbėti yra vienas iš demokratijos pagrindų, tačiau ne vienintelis. Demokratinės sistemos pagrindas yra žmogaus teisės. Jei jos pažeidžiamos – tuomet griaunama pati demokratija. Ir deja, neretai tam pasitelkiamas laisvas žodis“, - sako visuomenininkas Mantvydas Noreika.

Pasak jo, Signatarų klubo neadekvatus situacijos vertinimas rodo, kad deja, ne visi jame esantys žmonės supranta kas yra demokratija.

„Mes turime paradoksalią situaciją – tie, ar bent dalis tų, kurie kūrė demokratinę Lietuvą, nesupranta kas yra demokratija. Apmaudu ir liūdna“, - teigia M. Noreika.