Vakarų LGBTQ+ bendruomenė sprendžia: būti ar nebūti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vakarų LGBTQ+ bendruomenė sprendžia: būti ar nebūti

Pen, 08/02/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Rytoj, rugpjūčio 3 d. 16:45 val. kavinėje Odum Cafe Klaipėdoje rinksis LGBTQ+ bendruomenės nariai spręsti ar tęsti veiklą. Jos įkūrėjas Kiril sako, kad regionuose žmonės dažniau renkasi nelįsti į akis ir netiki teigiamais pokyčiais.

„Kviečiu visus žmonės, kurie kūrė šią grupę, buvo ir esate jos dalis. Kviečiu tuos, kurie visada bijodavo ateit, nes tai paskutinė galimybė susipažint su LGBTQ+ bendruomene vakaruose...“, - rašoma Vakarų LGBTQ+ bendruomenės Facebook puslapio kvietime ateiti į pasitarimą. GayLine.LT susisiekė su Kiril ir paprašė jo atsakyti į kelis klausimus.

- Netrukus įvyks susitikimas kuriame bus sprendžiama dėl grupės ateities. Kokius klausimus aptarsite?

- Kalbėsimės apie Vakarų LGBTQ+ bendruomenės, kaip idėjos likimą. Būtent tai, ar verta investuoti jėgas, laiką bei savo energiją į tai, ar jau idėja išblėso. Jeigu žmonės nori tęsti veiklą, tai reikės naujo lyderio, bei žmonių pasiruošusių šitą idėją skleist.

- Ką pavyko pasiekti per pastaruosius metus sukūrus šią grupę?

- Pavyko pasiekt daug, bent jau grupės viduje: daug žmonių surado draugų bei partnerių tarp grupės narių. Klaipėdoje pusę metų egzistavo kavinė su vaivorykštės vėliava. Šita kavinė buvo populiari tarp vietinių LGBTQ+ žmonių. Sukūrėme logotipą, rengėme akcijas, renginius.

- Ar LGBTQ+ žmones yra aktyvus gindami savo teises vakarų Lietuvoje?

- LGBTQ+ žmonės labai bijo mažuose miestuose atsiskleisti. Jei tu esi iš mažo miestelio ir nori būti atviras, turi būti pasiruošęs pykčio bangai, kuri gali ant tavęs nusileisti. Dėl to žmonės labiau pasirenka gyventi tyliai ir niekur „nelįsti“.

- Tradicinių šeimų gynėjais pasiklebę žmones suburia tūkstantines grupes Facebook ir gauna aukas savo neapykantai skleisti. Ar yra normalu, kad LGBTQ+ pusėje matome visišką priešingybę?

Tai normalu. Vilniuje, kur didelė LGBTQ+ populiacija, yra vaivorykštinė perėja, LGBTQ+ baras ir klubas - bei jei tu vaikščiosi su vyru susikibęs rankomis - į tave net niekas nežiūrės. Normalu, kad vilniečiai nesupranta, kaip sunku yra atsiskleisti už sostinės ribų. O ten žmonėms atrodo, kad vis tiek niekas nepavyks, ir geriau tylėti...

- Kas turėtų įvykti, kad LGBTQ+ žmones aktyviai prisidėtų prie kovos už jų pačių teises?

- Geras klausimas. Šiaip aš pats nežinau atsakymo. Turėtų pasikeist LGBTQ+ žmonių mąstymas. Ir jausmas atsirasti - ryžto bei drąsos. Tik nežinau iš kur tam jausmui kilti. Gal reikia didelės nelaimės...