Varpos vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje. Kaip apsisaugoti ir išvengti amputacijos?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Varpos vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje. Kaip apsisaugoti ir išvengti amputacijos?

Ket, 06/27/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Remiantis nerimą keliančiu nauju BBC tyrimu, penio vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje ir per ateinančius 26 metus turėtų padidėti stulbinančiai - 77 procentais. Suskaičiuota, kad pavyzdžiui Vokietijoje, nuo 1961 iki 2012 m. atvejų padaugėjo 50 proc.

„Nors besivystančiose šalyse vis dar yra didesnis sergamumas ir mirštamumas nuo varpos vėžio, daugumoje Europos šalių sergamumas didėja“, – pareiškė mokslininkai iš Sun Yat-Sen universiteto Kinijoje, atlikę plataus masto analizę. Jos metu apžvengti 43 metų duomenys.

Vyrai, pamatę išskyras iš varpos, pakitus varpos spalvai ar ženkliai pasikeitus lytiniam potraukiui, turėtų kreiptis į savo gydytoją, bet dažnai taip nedaro. Jei būtų reaguojama laiku, tai padėtų išvengti amputacijos.

Brazilijoje yra vienas didžiausių varpos vėžio atvejų pasaulyje. Nuo jos tik šiek tiek atsilieka Uganda. 2012–2022 m. Brazilijoje buvo užregistruota 21 000 varpos vėžio atvejų.

Minėtos šalies gydytojai mano, kad mažas ŽPV (žmogaus papilomos viruso) vakcinacijos lygis prisideda prie tokios ligos skaičiaus didėjimo.

„Brazilijoje, nepaisant vakcinos prieinamumo, mergaičių vakcinacijos nuo ŽPV lygis išlieka mažas – siekia tik 57 proc., o berniukų – neviršija 40 proc.“, – BBC sakė Mauricio Dener Cordeiro iš Brazilijos urologų draugijos. - „Ideali apsauga nuo ligos yra 90 proc. vakcinacija“.

Kiti gydytojai turi ir kitų receptų kaip išvengti tokio tipo vėžio. „Rizikos veiksniai taip pat yra seksas be apsaugos priemonių“, - sako dr. Neilas Barberis, Frimley Health NHS Foundation Trust klinikinės urologijos skyriaus vadovas.  - „O prasta higiena dar labiau padidina riziką“. Jis sakė, kad daugiau vėžio atvejų fiksuota pacientams, kurie nėra apipjaustyti.

Gydytojai teigia, kad senėjanti visuomenė taip pat prisideda prie atvejų skaičiaus augimo, nes varpos vėžiu dažniausiai serga 60 metų vyrai.

Nepaisant spartaus šio vėžio rūšies plitimo, jis vis dar išlieka vienas iš retesnių lyginant su kitomis jo rūšimis.