Gražuliui patekus į Europos Parlamentą stabdomas jo bylos svarstymas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gražuliui patekus į Europos Parlamentą stabdomas jo bylos svarstymas

Ant, 06/11/2024 - 21:11
Kategorija:
0 komentarų

Vilniaus apygardos teismas antradienį nusprendė įpareigoti prokurorę Jurgitą Jasiūnienę kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl leidimo patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn. Tai padaryta byloje, kurioje nagrinėjamos sankcijos dėl P. Gražulio žodžių Seime, kai jis užsipuolė LGBTQ+ atstovus.

„Teismas padarė pertrauką, įpareigodamas mane kreiptis į VRK dėl leidimo patraukti kandidatą Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn. (...) Jis yra išrinktas, tačiau tai oficialiai nėra patvirtinta, oficialūs duomenys bus maždaug už savaitės ir iki kol P. Gražulis negaus EP mandato, tol jis gali būti trauktinas į baudžiamąją atsakomybę“, – žurnalistams po posėdžio sakė J. Jasiūnienė.

Sulaukus VRK leidimo būtų galima P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn iki liepos 16 d. Tą dieną planuoja rinktis naujasis Europos Parlamentas ir jam praėjus darbą parlamentarai įgaus teisinė neliečiamybė. Po to tektų kreiptis į Europos Parlamentą dėl imuniteto panaikinimo. Dėl to būtų rengiamas balsavimas.

Neaišku ar teismas spėtų per mėnesį surašyti sprendimą byloje, kurioje buvęs Seimo narys kaltinamas po plenarinio posėdžio balsavusio dėl partnerystės užsipuolęs LGBTQ+ žmones ir niekinęs juos dėl jų seksualinės orientacijos.

P. Pražulis nuolatos vilkino teismo procesą ir teigia, kad žinojo, jog jo dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose suteiks teisinę apsaugą.