Šokiruojanti statistika. Milijonas žmonių Didžiojoje Britanijoje mano, kad jie yra atsparūs ŽIV

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Šokiruojanti statistika. Milijonas žmonių Didžiojoje Britanijoje mano, kad jie yra atsparūs ŽIV

Št, 06/08/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Nauji tyrimai atskleidė, kad 73% britų niekada nesitikrino dėl ŽIV, nepaisant to, kad heteroseksualūs žmonės sudaro 40% visų naujų užsikrėtimų šiuo virusu Jungtinėje Karalystėje.

„Newfoundland Diagnostics“ atliktas tyrimas atskleidė šokiruojančią statistiką. Daugiau nei 1 000 000 heteroseksualių žmonių Didžiojoje Britanijoje mano, kad negali užsikrėsti žmogaus imunodeficito virusu, skelbia attitude.co.uk.

21 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų mano, kad mažai tikėtina, jog jie gali užsikrėsti ŽIV. Taip jie pateisina ir savo nenorą tikrintis. Kitos priežastys, dėl kurių heteroseksualūs žmonės nesitiria dėl ŽIV, yra tai, kad niekada neturėjo nesaugių lytinių santykių (18 %), neturi galimybės atlikti ŽIV testo (4 %) ir nesivargina pasitikrinti dėl ŽIV (3 %).

Mokslininkai pabrėžia, kad ŽIV užsikrėsti galima ne tik per lytinius santykius, bet ir dalijantis užkrėstais švirkštais ar adatomis (pvz., vartojant narkotikus), perpilant kraują, atliekant invazines procedūras nesteriliais įrankiais. Tačiau panašu, britams tai nė motais. 73% jų niekada nebuvo išsityrę dėl ŽIV. Tik vienas iš 11 (9%) britų buvo kelis kartus patikrintas dėl šio viruso.

„Nors ilgainiui tyrimų daugėja, šios išvados rodo, kad heteroseksualių žmonių gretose esama vis dar daug nežinojimo apie testus ir jų svarbą“, - sako Frederickas Manduca, vienas iš „Newfoundland Diagnostics“ įkūrėjų.

Ekspertai pažymi, jog virusu gali užsikrėsti kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo lyties, ar seksualinės orientacijos. Todėl žmonėms rekomenduojama reguliariai, bent vieną kartą kas pusmetį, pasidaryti testą ir įsitikinti, kad jie nėra užsikrėtę ir negali viruso perduoti kitiems. Žmonėms patenkantiems į rizikos grupes patariama tirtis dažniau.