Rusijoje pirmoji byla dėl „LGBT ekstremizmo“. Klubo lankytojai pusnuogiai gulėjo ant grindų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rusijoje pirmoji byla dėl „LGBT ekstremizmo“. Klubo lankytojai pusnuogiai gulėjo ant grindų

Tre, 03/20/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Rusijoje pradėta pirmoji baudžiamoji byla, kurioje LGBTQ+ žmonės kaltinami vykdę „ekstremistinę veiklą“. Apie bylą „Telegram“ kanale paskelbė Kremliaus kontroliuojamos Saugios Interneto lygos vadovė, Putino parankinė Ekaterina Mizulina. Prieš kelias dienas LGBTQ+ klube "Pose" vykdytos kratos, žmonės versti gulėti ant grindų.

„Orenburge iškelta baudžiamoji byla dėl nusikaltimų pagal Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 282.2 straipsnio 1 ir 2 dalis, susijusius su LGBT klubo „Pose“ veikla. Anksčiau vietos aktyvistai atkreipė dėmesį į klubą.

Tai pirmoji tokia baudžiamoji byla Rusijoje po Aukščiausiojo Teismo sprendimo LGBT asmenis pripažinti ekstremistiniu judėjimu“, - Telegrama kanale rašė E. Mizulina.

Homofobiška ir karą Ukrainoje palaikanti grupė „Prowar“ jau ankščiau skelbė, kad pateikė nemažai skundų dėl minėto klubo veiklos teisėsaugos atstovams. Grupės nariai prognozavo, kad netrukus turėtų būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla šiuo klausimu.

Kovo 12 d. milicija ir vietinės nacionalistų grupės nariai įvykdė reidą minėtame klube. Iš dalies „Pose“ lankytojų atimti kai kurie drabužiai, perukai, žmonės buvo suguldyti ant grindų. Tą vakarą klube rengtas Drag pasirodymas. Patyčios buvo filmuojamos, o vėliau ir paskelbtos viešai, praneša Amnesty International. Organizacija pasmerkė išpuolį ir paragino baigti LGBTQ+ žmonių persekiojimą.

„Ypač smerktina, kad Rusijos nacionalistų grupės nariams buvo leista veikti su milicija“, - sakė Natalija Zviagina, „Amnesty International“ padalinio Rusijoje direktorė. – „Toks teisėsaugos ir nacionalistų aktyvistų bendradarbiavimas skatina homofobinių ir transfobinių išpuolių nebaudžiamumo aplinką ir kuria LGBTI asmenims baimės atmosferą“.

Kol kas vietos pareigūnai neteikia jokių komentarų šiuo klausimu.