Vyžuonų miestelio klebonas jaunuoliui siuntė savo nuogo nuotraukas, žadėjo juo rūpintis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vyžuonų miestelio klebonas jaunuoliui siuntė savo nuogo nuotraukas, žadėjo juo rūpintis

Pen, 01/05/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Utenos rajono Vyžuonų miestelio Šv. Jurgio parapijai vadovaujantis dvasininkas Sigitas Sudentas buvo įspėtas dėl netinkamo elgesio. Neseniai paviešinta informacija, jog jis pažinčių portale ieškojo artimų santykių su jaunais vyrais, siuntė savo nuogo kūno nuotraukas.

„Aišku, čia nepadoru, žemas moralinis lygis savo nuogybes rodyti. Net nėra komentaro tame. Bet kuris elgtųsi šitaip, ypatingai kunigas. Nėra jokio pateisinimo“, – TV3 teigė vyskupas L. Vodopjanovas, kuris skyrė  Sigitui Sudentui įspėjimą.

Pats Sigitas Studentas teigė, kad yra sukaupęs nemažą nuotraukų archyvą telefone, praneša Delfi. Į telefoną buvo įsilaužta ir veikiausiai taip išplatintos šios nuotraukos. Pasirodžiusią informaciją, kad jis bandė megzti pažintis pažinčių portale, S. Studentas neigia.

„Na, aš neturiu ką komentuoti, kadangi tai yra šmeižtai“, – TV3 sakė klebonas.

Delfi skelbė, kad į redakciją kreipėsi jaunuolis, kuris apie nederamą dvasininko elgesį prieš tai pranešė Panevėžio vyskupijai, bet ši nereagavo.

„Rašiau laiškus, siunčiau prašymus, bet nereagavo“ – sakė jis. – „Nuotraukos įrodo, kad Vyžuonų kunigas S. Sudentas viešumoje elgiasi negražiai, jis ieško malonumų“.

Anot jaunuolio, S. Studentas kvietė jį susitikti Vilniuje, siuntė nuotraukas, žadėjo juo rūpintis ir būti ištikimu.

 

GayLine.LT pastebi, kad ką daryti su savo nuotraukomis sprendžia kiekvienas suaugęs žmogus individualiai. Be to ieškoti pažinčių nėra nusikaltimas. Tiesa, bažnyčia ir dvasininkai nuolatos primena, jog jie yra dvasinis autoritetas, turintys teisę aiškinti kaip kiekvienas žmogus turėtų gyventi. Romos katalikų bažnyčia homoseksualius santykius laiko nuodėme, o kunigai privalo laikytis celibato. Todėl, mūsų nuomone, šioje istorijoje svarbus moralinis klausimas.