Tyrimas: kas trečias pedagogas patiria seksualinį priekabiavimą iš vaikų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas: kas trečias pedagogas patiria seksualinį priekabiavimą iš vaikų

Ant, 11/28/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos užsakymu Mykolo Romerio universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai šokiruoja. Ženkli dalis pedagogų teigia, kad jie patyrė smurtą.

Apklausus 1 146 pedagogus ir švietimo darbuotojus iš visos Lietuvos paaiškėjo, kad pedagogai patiria seksualinį smurtą savo darbe. Tai apima ir mokinių juokelius, skambučius, sms žinutes, gestus ir veiksmus.

2,9 proc. apklausoje dalyvavusių pedagogų nurodė, jog mokiniai skambino ar siuntė žinutes su seksualinio priekabiavimo turiniu. Kas penktas (19,1 proc.) švietimo sistemos darbuotojas sulaukė nešvankių juokelių savo atžvilgiu.

Šokiruoja ir nešvankių gestų ar veiksmų apimtys. 29,1 proc. pedagogų iš savo mokinių sulaukė nešvankių gestų, veiksmų ar nešvankių žodžių. 1,7 proc. apklaustųjų nurodė, kad patyrė mokinių seksualinį priekabiavimą.

Mykolo Romerio universiteto atliktame tyrime  dalyvavo 20-71 metų respondentai, iš kurių 1059 buvo moterys ir 85 vyrai, 2 respondentai nenurodė lyties. Tyrimo dalyvių amžiaus vidurkis yra 51 metai.