Penyje atsirado krešulys. Priežastis - bėgimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Penyje atsirado krešulys. Priežastis - bėgimas

Sek, 11/19/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Retas pavojingas reiškinys ištiko 44 metų vyrą iš Slovakijos, kuris po ilgo pasibėgiojimo ant varpos pastebėjo iškilusį ir skaudantį gumbą. Šį atvejį aprašė žurnalas „Urology Case Reports“.

Paaiškėjo, kad guzelis yra potencialiai mirtinas kraujo krešulys, kuris galėjo nukeliauti į plaučius ir sukelti liūdnas pasekmes. Vyras tik po kelių dienų kreipėsi į medikus.

Magnetinio rezonanso tomografija atlikta Bory ligoninėje Bratislavoje parodė, kad akytkūnyje - varpos vamzdeliuose, kurie prisipildo kraujo ir sukelia erekciją, susidarė 18 mm pločio kraujo krešulys.

Medikai skyrė kraują skystinančių ir skausmą malšinančių vaistų. Po kelių savaičių skausmo neliko, tačiau krešulys neišnyko. Buvo skirti papildomi vaistai. Po šešių mėnesių krešulys gerokai sumažėjo.

Krešulys akytkūnyje yra retas reiškinys. Jis buvo nustatytas tik 56 kartus. Dažniausiai tokie atvejai fiksuoti vyrams iki 30 metų.

Krešulį penyje gali sukelti bėgimas, seksualinė veikla, piktnaudžiavimas narkotikais ar alkoholiu ir kitos sveikatos problemos.

o

Žymos