Rastas unikalus romėnų falo formos pakabukas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rastas unikalus romėnų falo formos pakabukas

Pir, 09/11/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Wendy Thompson pietryčių Anglijoje atkasė retą penio pakabuką, praneša LiveScience. Jis yra pirmasis tokio pobūdžio, nepaisant to, kad romėnai naudojo falo figūrą kaip apsaugos priemonę.

Manoma, kad šis pakabukas buvo pagamintas kai romėnai valdė Britaniją, tarp 42 ir 410 m. Tuo metu tikėta, kad falas turėjo dieviškų apsauginių galių. Nepaisant rodytos pagarbos peniui, panašių artefaktų pavyksta rasti retai.

„Retenybė yra ta, kad tai sidabrinis varpos pakabuko pavyzdys“, – „Kent Online“ pasakojo Wendy Thompson - „Turiu ir kitų bronzinių, kuriuos radau praeityje, bet jie nė iš tolo nėra tokie reikšmingi“.

Figūros ilgis yra šiek tiek daugiau nei 3 centimetrai. Viršuje yra kilpelė rodanti, kad jis nešiotas pasikabinus ant kaklo.

„Galima būtų manyti, kad sidabras yra aukštesnės kokybės metalas nei vario lydinys, kuris sustiprina falo apsaugines savybes“, – sakė ekspertė Lori Rogerson, kurią taip pat nustebino, jog pakabukas pagamintas iš sidabro. - „Šis objektas yra pirmasis atrastas sidabrinis savo klasės pavyzdys, taigi reikšmingas nacionalinis radinys“.