Pirmoji lesbietė karūnuota „Ms World International“ konkurse

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Pirmoji lesbietė karūnuota „Ms World International“ konkurse

Ket, 08/31/2023 - 11:30
Kategorija:
0 komentarų

Emma Jay Webber įrašė savo vardą į istoriją, kai tapo tarptautinio konkurso finalininke. Tai pirmas kartas, kai savo seksualinės orientacijos neslepianti lesbietė pasiekė tokias aukštumas. Maža to – ji pelnė ir kitą apdovanojimą.

Vieniša dviejų vaikų mama iš Bristolio šią savaitę tapo pirmąja lesbiete tarptautinio konkurso finalininke, praneša PinkNews. 41 metų Emma Jay Webber dalyvavo Majamyje, Floridoje vykusiame tarptautiniame „Ms World“ konkurse.

Emma ne tik užėmė ketvirtąją vietą, bet ir buvo karūnuota „Ms World International Woman“ – titulu, skirtu grožio karalienei, skatinančiai pozityvų požiūrį į kūną ir įvairovę.

Socialiniame tinkle „Instagram“ moteris rašė: „Amžinai dėkinga. Taip… aš verkiau“.

Konkurse Emma siekė atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenės problemas. „Jei mano vaikai lankytų mokyklą Floridoje, jie negalėtų kalbėti apie mano, kaip savo motinos, egzistavimą dėl „Nekalbėk apie gėjus“ įstatymo“, – prieš konkursą sakė ji, akcentuodama valstijos gubernatoriaus ir respublikonų vykdomą politinį susidorojimą su bendruomenės nariais.

Ji pridūrė, kad konkursas jai tapo galimybe garsiai visam pasauliui kalbėti apie iššūkius: „Kadangi pasaulyje daugėja neapykantos nusikaltimų prieš LGBTQ+ žmones, maniau, kad tai turi būti kitas žingsnis. Turiu pasinaudoti šia platforma į pasaulinę sceną ir naudoti ją kaip didžiulį megafoną“.

Priimdama „Ms World International Woman“ titulą, Emma buvo karūnuota. „Būti finalininke jau savaime yra kurti istoriją. Bet iš tikrųjų laimėti. Nemanau, kad LGBTQ asmuo būtų laimėjęs tokio tipo konkursą“, – grįžusi namo sakė ji. - „Tai, ką padariau, rodo, kad būnant LGBTQ+ moterimi, galite sekti savo svajones ir pasiekti bet ką“.