Aseksuali Yasmin Benoit: „Tiesiog nenoriu su niekuo mylėtis ir tikriausiai niekada nenorėsiu“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aseksuali Yasmin Benoit: „Tiesiog nenoriu su niekuo mylėtis ir tikriausiai niekada nenorėsiu“

Št, 07/22/2023 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

24 metų aktyvistė Yasmin Benoit socialiniame tinkle Instagram aktyviai prisideda prie aseksualių žmonių reprezentavimo. Ji aktyviai bendrauja su žiniasklaida ir visuomenei bando paaiškinti kas yra aseksualumas.

Įvairūs tyrimai rodo, kad aseksualių žmonių yra apie 1 proc. Šie žmonės labai retai pristatomi žiniasklaidoje. Beje ir patys linkę nekalbėti apie savo seksualumą dėl neigiamo visuomenės požiūrio jų atžvilgiu ir vis dar gajų stereotipų.

Yasmin Benoit siekia pateikti daugiau informacijos žmonėms ir keisti jų požiūrį apie aseksualus.

„Tai – lyg seksualinė orientacija, kuri į nieką nėra orientuota. Tiesiog nenoriu su niekuo mylėtis ir tikriausiai niekada nenorėsiu. Bet tai nereiškia, kad nesimasturbuoju“, – šyptelėjo Yasmin, rašo Lrytas.

Moteris taip pat užsimena, kad visuomenėje vis dar gausu gandų apie aseksualius žmones.

„Yra paplitusi nuomonė, kad aseksualūs žmonės niekada nebandė lytiškai santykiauti ir nežino, kokio malonumo jie atsisako. Tai visiška netiesa! Mes tikrai nesame nelaimėliai, nesame palūžę, nesame naivūs žmonės, laukiantys tinkamo asmens. Mes tokie esame iš prigimties“, – teigia Y. Benoit.

Ji prisimena, kad jau paauglystėje pajuto, kad jos seksualiai netraukia kiti žmonės, skelbia Lrytas. Tai tapo ypač akivaizdu, kai jos bendraamžės pradėjo kalbėti ir dalintis mintimis apie vaikinus.

„Buvo akivaizdu, kad kiekvieno simpatiško vyro aš nenužiūrinėju. Tikrai nemaniau, kad trisdešimties metų neturintis mokytojas yra karštas. Manęs nedomino bičiulystė su kitomis merginomis, o visi herojai iš filmo „Saulėlydis“ man buvo nepatrauklūs“, – teigė Jungtinėje Karalystėje gyvenanti mergina.