+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Pažinčių programėlės - 7 patarimai kaip naudotis bei ką daryti susitikus

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Pažinčių programėlės - 7 patarimai kaip naudotis bei ką daryti susitikus

Ant, 07/18/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Nemažai daliai LGBTQ+ žmonių pažinčių programėlės jau yra puikiai pažįstamos. Jų paskirtis taip pat yra nevienoda - vienos skirtos diskusijoms, kitos - draugų ar įdomių pažinčių paieškai, trečios - sekso nuotykiams. GayLine.LT pateikia kelis patarimus ką svarbu prisiminti programėlių vartotojams, kurie pirmą kartą nusprendžia susitikti su konkrečiu žmogumi.

Ne visi yra patyrę ir įgudę šioje srityje. Todėl mes nusprendėme pateikti patarimus, kurie bent iš dalies leistų jums jaustis patogiai.

  • Anonimiškumas

Reikia aiškiai žinoti, kad tas su kuo bendraujate gali iš viso neegzistuoti. Net jei profilis turi daugiau nei vieną nuotrauką, jis/ji papildomai atsiunčia dar kelias savo fotografijas, detaliai pasakoja jums apie savo gyvenimą - tai nereiškia, kad tai tikra. Žinoma, dauguma žmonių neapgaudinėja kitų. Vis dėlto, vertinant tai kas jums sakoma - reikėtų nuolatos turėti galvoje, kad visa ši informacija gali būti netikra.

  • Ribos

Tai jūs nustatote savo ribas kiek ir ką norite pasakoti apie save, kuo norite dalintis. Nepriklausomai nuo to, kad jis/ji labai įnirtingai prašytų atsiųsti jūsų nuogo kūno ar jo dalių nuotraukas - jei nenorite to daryti, turite pasakyti ne.

Tai jūs, o ne kažkas kitas, turi spręsti kas yra saugu. Prisiminkite, kad naudojantis programėlėmis jūs turite jaustis komfortabiliai. Net ir po to, kai programėlę išjungiate - veikla joje neturi paveikti jūsų realaus gyvenimo. Nesidalinkite tuo, dėl ko po to galite gailėtis.

  • Atvirumas

Būkite atsargūs dalindamiesi informacija apie save. Tikrai nebūtina bendraujant programėle visko pasakoti iki detalių - kur mokotės, kur dirbate, kur gyvenate, kada būnate ar nebūnate namie. Jūs negalite žinoti kokia informacija ir kokiais tikslais gali būti renkama.

Neatidarinėkite jums atsiųstų keistų nuorodų. Neteikite jokių bankinių duomenų. Net jei jus ragina tai padaryti - turėkite stuburą. Kodėl jūs turite rizikuoti? Net jei jis/ji atrodo jūsų svajonių partneris/ė - neverta sudaryti sąlygų, dėl kurių teks vėliau graužti nagus.

  • Saugumas

Jūsų saugumas turi būti prioritetas. Nereikėtų pirmajam susitikimui rinktis jo/jos namus ar kviestis pas save. Galite susitikti populiarioje kavinėje ar restorane. O po to nuspręsite ar norite eiti tolyn.

O jei ir pasiryžote jį/ją pasikviesti į namus - išgirdę skambutį į duris pažvelgiate pro akutę ir matote visiškai kitaip atrodantį, jums nepatinkantį žmogų - jums visiškai nereikia atidaryti durų. Panašiai turėtumėt elgtis, jei nuvykote į jo/jos namus - o prieš jus stovi visiškai kitas žmogus. Tiesiog apsisukite, pasakykite, kad jūsų tai nedomina ir važiuokite namo. Jei žmogus siunčia savo 10-15 metų senumo nuotraukas, ar dalijasi kito žmogaus fotografijomis - kodėl jūs turite juo/ja pasitikėti.

  • Skola

Net jei jam/jai teko sukarti dešimtis kilometrų, kad jus pamatytų - tai nereiškia, kad dabar turite už tai kaip nors atsidėkoti. Jei realybėje jis/ji jums nepatinka - pasakykite tai atvirai ir nesileiskite į įkalbinėjimus. Tokiais atvejais jis/ji gali stengtis palaužti jūsų valią ir įtikinti, kad jūs privalote leisti laiką kartu. Teisybė ta - kad jūs nieko neprivalote. Nedarykite to, ko nenorite.

  • Atsitraukimas

Nepamirškite, kad tai jūs sprendžiate ką norite ar nenorite su tuo žmogumi daryti. Net jei jus viskas tenkino, bet staiga jam nusimetus kelnes, ar jai nusirengus jums nepatinka ką matote, o gal jis/ji ima elgtis taip, kaip jūs nenorite - tuoj pat viską nutraukite. Kiekvieną akimirką, nesvarbu kaip toli būtumėte nuėję - jūs galite pasakyti „gana“ arba „ne“. Ir beje, „ne“ visada reiškia „ne“.

  • Ištikimybė

Iš esmės naudojantis programėlėmis ar susitinkant gyvai būkite ištikimi sau - savo poreikiams. Jūs geriausiai žinote ko iš tiesų norite ir siekiate. Nepaminkite šių dalykų. Net jei jaučiatės vieniši ar ištroškę sekso - paisymas savo jausmų, širdies balso, o ne trumpalaikių poreikių, yra visko pagrindas. Pažinčių bus ir ateityje. Pasaulis didelis ir platus. Nepaminkite savęs dėl akimirkos.