Mokslininkai įtaria radę Romos laikų sekso žaislą – medinį falą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Mokslininkai įtaria radę Romos laikų sekso žaislą – medinį falą

Pir, 05/01/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Iki šiol galvota, kad maždaug II amžiuje sukurtas medinis falas galėjo būti mezgimo, siuvimo įnagis, arba prieskonių trintuvas. Vis dėlto, po atidžių tyrimų einama prie išvados, kad šis falas buvo naudojamas kam kitam.

„Sekso žaislų istorija iki šiol sulaukė riboto akademinio dėmesio“, – rašo tyrimo autoriai. „Tačiau galime daryti prielaidą, kad tokie objektai egzistavo ir kitose praeities visuomenėse, ir tai paremta graikų-romėnų pasaulio tekstai ir meninėmis reprezentacijomis“.

Mokslininkai, kurių turimas paskelbtas Antiquity, aiškina, kad „jei Vindolandos falas veikė kaip dildo, jis nebūtinai turėjo būti naudojamas įsiskverbimui. Tokie veiksmai kaip klitoriaus stimuliavimas geriau atitinka turimą formą ir nusidėvėjimą“.

Vindolandos falo pavadinimas kilo pagal šio objekto radimo vietą Juntinėje Karalystėje.

falas

Nors mokslininkai nėra visiškai tikri dėl šio rasto falo naudojimo ir paskirties, jie teigia, jog to atmesti nereikėtų. IFLScience atsiųstame pareiškime tyrimo autorius dr. Rob Collins paaiškino, kad „falo dydis ir faktas, kad jis buvo išraižytas iš medžio, kelia daug klausimų dėl jo naudojimo senovėje“.

falas

falas

„Žinome, kad senovės romėnai ir graikai naudojo seksualinius reikmenis – šis Vindolandos objektas galėtų būti tokiu pavyzdžiu“, – sakė jis.

16 centimetrų ilgio medinis įnagis yra „cilindrinės formos, storesniu pagrindu, anatomiškos vyriškos lyties organo formos. Falas pagamintas iš jaunos uosio medienos. Manoma, kad falas buvo didesnis, tačiau per ilgus šimtmečius susitraukė“, - rašoma ataskaitoje.

falas