Po LRT etikos kontrolierės išvadų dėl Mildažytės laidos, pasipiktinimo banga

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Po LRT etikos kontrolierės išvadų dėl Mildažytės laidos, pasipiktinimo banga

Tre, 01/19/2022 - 17:46
Kategorija:
0 komentarų

LRT etikos kontrolierė Daina Elena Andrikienė, atsižvelgdama į E. Mildažytės pateiktų klausimų pašnekovei B. Tiškevič turinį LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“, nusprendė, kad E. Mildažytė pažeidė LRT žurnalistų etikos kodekso nuostatus, skelbia LRT. Nepaisant to, jos laidos ir toliau bus transliuojamos LRT. Dar daugiau - net tyrimo sulaukusi laida bus pasiekiama visiems norintiems. Šis sprendimas privertė ne vieną internautoją "pasikrapštyti galvą". "Čia jūs rimtai?" - klausė žmonės.

„Sakyčiau, apgailėtina vadovybės reakcija, ir nieko teigiamo aš čia nematau“, - komentare Facebook sakė Milda Ilgūnaitė. - „Pakaks tik piršteliu pagrūmoti laidos vedėjai.. O ši tuo tarpu, atsiprašo, sakydama: "Apgailestauju, jei pašnekovė jautėsi nesmagiai, tačiau noriu atsakingai pasakyti, kad jokios tyčios ar piktybiškumo iš laidos kūrybinės grupės pašnekovei nebuvo." Kitaip sakant, savo kaltės nei jaučia, nei pripažįsta".

Jai antrino ir Rimantė Miškinytė: „Taip ir supratau, kad vidinio, o ne nepriklausomo kontrolieriaus rolė - praskiesti kokybes stoka ir nekompetencija. Sukuriama iliuzija, kad teisingumas atstatytas, bet pokyčių nėra, atsakomybės niekas neprisiėmė, skaidrumo nepadaugėjo, atsiprašymas Beatai neįvykęs, nežinia, ką konkrečiai EM ir kūrybinė grupė, bei kokybes priežiūros grupė suprato (gal nieko?), laida mediatekoje liko be jokiu prierašų ar įspėjimų“.

Nepaisant pažeidimų, LRT administracija nusprendė laidos iš LRT mediatekos nepašalinti.

Etikos kontrolierės sprendime nurodyti du pažeisti Kodekso straipsniai. Pirmasis yra 7 straipsnis, kuriame apibrėžiama, kad žurnalistas bendraudamas su valstybės ir visuomenės institucijomis, įstaigomis ir asmeninis privalo veikti pagarbiai, korektiškai ir dalykiškai, laikydamasis nustatytų elgesio standartų ir reikalavimų bei gerbdamas kitų asmenų teises. Bei Kodekso 45 straipsnį, pagal kurį žurnalistams draudžiama žeminti LRT vardą ir (ar) dalykinę reputaciją.