Trans ukrainietis paauglys: „Niekas negimsta karui“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trans ukrainietis paauglys: „Niekas negimsta karui“

Št, 02/25/2023 - 13:30
Kategorija:
0 komentarų

18-metis Yakiv kaip tik ruošėsi medicininėms procedūroms keičiant lytį, kai Rusija užpuolė Ukrainą. Tuomet jis nusprendė viską sustabdyti. Yakiv teigia pasirengęs ginti savo šalį, tačiau nerimauja, kad jam žuvus bus palaidotas su jo tapatybės neatitinkančiu vardu.

„Asmeniškai aš nenoriu būti palaidotas su kitu vardu ir jaučiausi taip, kad nebegaliu sau leisti slėpti savo tapatybės“, - kodėl nusprendė nebeatidėliodamas atskleisti visiems savo artimiesiems ir draugams PinkNews pasakoja Yakiv.

Jis sako, kad niekas nėra pasirengęs karui - tačiau tam tikru momentu reikia priimti svarbius sprendimus.

„Niekas negimsta karui. Niekas nenori būti kariu. Kiekvienas turi kažką geresnio savo gyvenime, bet kai kalbama apie pasirinkimą tarp jūsų asmeninių poreikių ir norų, svajonių ir visų kitų, deja, reikia priimti sprendimus“, - teigia Yakiv, pabrėždamas, jog pasirengęs kovoti už Ukrainą, nors šiuo metu ir gyvena Slovakijoje.

Nuo karo pradžios jam pavyko kelis kartus apsilankyti namuose, net kai tėvai, bijodami dėl savo saugumo, atkalbinėjo jį nuo tokios kelionės.

„Manau, kad blogiausia, ką žmonės gali padaryti, tai pavargti ir nustoti rūpintis“, – sako jis. - „Paprastai žinių kanalų ir žmonių dėmesys gana greitai išblėsta. Problema ta, kad mums vis dar reikia ginklų ir išteklių kiekvieną dieną“.

Vaikinas prakalbo ir apie Ukrainos planus po karo įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. „Tai tikrai daug daugiau, nei bet kuris iš mūsų tikėjosi“, – sako jis. - „Manau, kad tai labai džiugina, jog nepaisant karo, tam tikra pažanga ir toliau daroma“.