Kauno meru siekiantis tapti Šeimų sąjūdžio vadovas D. Trečiakauskas debatuose citavo Hitlerį ir Gebelsą (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kauno meru siekiantis tapti Šeimų sąjūdžio vadovas D. Trečiakauskas debatuose citavo Hitlerį ir Gebelsą (video)

Ket, 02/16/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Panašu, kad Šeimų sąjūdžio atstovai ne tik kovoja prieš LGBTQ+ bendruomenę, bet ir tariamai prijaučia nacių ideologijai. Tokią prielaidą būtų galima susidaryti vien dėl to, kad šios organizacijos vadovas, kandidatas į Kauno merus, puikiai žino ką yra sakęs Hitleris. Žiniomis jis pasidalino LRT diskusijų laidoje ir debatuose Kaune.

„Toks garsus žmogus, žinomas visiems, Adolfas Hitleris, yra pasakęs: laimė valdantiesiems, kai žmonės nemąsto. Deja, šiandien mes turime tokią situaciją. Žuvis pūva nuo galvos, sako pas mus žmonės ir taip yra. Tą renovaciją seniai buvo galima padaryti, bet realiai iš valdžios niekam jos nereikia (...)“, – į klausimą apie vangiai vykstančią renovaciją atsakė Krikščionių sąjungos kandidatas Darius Trečiakauskas.

Šį pasisakymą socialiniame tinkle Facebook įvertino Lietuvos žydų bendruomenė: „Žudiko citavimas, nepaisant konteksto, yra jo nusikaltimų propagavimas!!“.

Kritikos kandidatui negailėjo ir Lietuvos žmogaus teisių centras. „Toks A. Hitlerio citavimas normalizuoja šį asmenį ir jo skleistas neapykantos idėjas. Raginame Krikščionių sąjunga ir Lietuvos tėvų forumas viešai įvertinti savo kandidato į merus ir Tarybos nario pasirodymą debatuose ir atsiprašyti visuomenės“, - primindamas, kad Darius Trečiakauskas priklauso ir Lietuvos tėvų forumui.

Diskusijos metu, Lietuvos žaliųjų partijos kandidatei paminėjus, kad Hitlerį cituojantis kandidatas bando supriešinti visuomenę, šis ėmėsi ją žeminti.

„Aš noriu pasakyti, kad kada Ieva dar buvo maža mergaitė ir nesiekė net stalo, aš buvau Lietuvos žaliųjų atsakingasis sekretorius. Ir tada, kai kėliau klausimus apie tą sustainable development, tai mūsų valdžia žiūrėjo vos ne pirštu prie galvos sukiojant“, - politikę žemino Krikščionių partijos iškeltas kandidatas.

Diskusijoje dalyvavęs Vytautas Juozapaitis, Tėvynės sąjungos kandidatas į merus tesugebėjo išlementi: „Ką Ieva Budraitė paminėjo, kad čia tokių asmeniškumų nebūtų, ir būtų pagalba visiems oponuojantiems, ir visiems susirinkusiems“.  Primename, kad Vytautas Juozapaitis yra Seimo kultūros komiteto pirmininkas.

Į tokią vangią reakciją sureagavo ir Lietuvos jaunimo centro vadovas Martynas Norbutas: „Norisi atsiprašyti Lietuvos žydų bendruomenės, kad nei vienas kandidatas adekvačiai nesureagavo į tokį pasisakymą“.

Kaip socialiniuose tinkluose informavo Kairiųjų aljanso atstovas Žygimantas Menčenkovas, minėtas kandidatas kandidatų debatuose Kaune citavo ir nacių propagandos ministrą J. Gebelsą.

„Gebelsas yra pasakęs, kad 10 kartų pakartotas melas tampa tiesa ir yra žmonės, kurie sėdi šitoje salėje, kad sažinė ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos“.