Tyrimas: homofobiški, moteris žeminantys vyrai nėra tikri dėl savo vyriškumo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas: homofobiški, moteris žeminantys vyrai nėra tikri dėl savo vyriškumo

Pir, 01/02/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Mokslas patvirtino tai, ką gėjai žinojo visą laiką. Žurnale „Sex Roles“ paskelbtas tyrimas rodo, kad vyrams, kurie nerimauja dėl savo vyriškumo, būdinga homofobija ir seksizmas.

Tyrimas parodė, kad savimi nepasitikintiems vyrams homofobiniai ir seksistiniai pokštai atrodo labiau juokingi, ypač po to, kai jų vyriškumu buvo suabejota. Tokie juokeliai suteikia jiems galimybę įrodyti, kokie jie stiprūs ir vyriški.

Tyrimo metu 166 vyrams buvo užduodami klausimai, siekiant nustatyti, kaip smarkiai jie savimi nepasitiki. Vyrai turėjo dalyvauti netikrų asmenybių tyrime, kad tariamai būtų nustatyta, ar jų asmenybė yra „moteriškesnė“, ar „vyriškesnė“. Pusei vyrų buvo pasakyta, kad jie tariamai turi „moterišką“ asmenybę.

Tada tiriamųjų buvo paprašyti dalyvauti vaidmenų žaidime, kuriame jie apsimetė, kad dirba anekdotų svetainėje, ir jie turėjo pasirinkti kurie anekdotai turėtų būti publikuojami. Homofobiški, seksistiniai, antimusulmniški juokeliai buvo reitinguojami.

Tyrimo išvados rodo, kad vyrams, kurių vyriškumu buvo suabejota, menkinantys, žeminantys pokštai buvo juokingesni. Šiems vyrams prieš gėjus nukreiptas humoras atrodė priimtinesnis, „nes jie tikėjo, kad tai dar kartą patvirtins vyriškesnį įspūdį apie juos“.

„Todėl moterų ir gėjų diskriminacija gali veikti kaip priemonė patvirtinti savo vyriškumą“, - rašoma tyrimo išvadose. Kitaip tariant, vyrai mano, kad būdami homofobais, seksistais jie tampa vyriškesni.

Apklausa taip pat buvo pakartota kiek didesne apimtimi su 221 dalyviu ir rezultatai buvo tokie patys.