Platinama dezinformacija apie vaivorykštės ir Ukrainos vėliavas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Platinama dezinformacija apie vaivorykštės ir Ukrainos vėliavas

Sek, 11/27/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Socialiniuose tinkluose plinta melagingi pranešimai neva vaivorykštės vėliavą neseniai nuspręsta papildyti Ukrainos vėliavos – geltona ir mėlyna – spalvomis.

15min. rašo, kad ši naujiena sulaukė nemažai piktų komentarų tiek iš homofobų, tiek iš LGBTQ+ atstovų, kurie piktinosi, kad buvimas ukrainiečiu nėra seksualinė orientacija.

Tokios žinutės, kuriomis norima kiršinti visuomenę, primena Kremliaus naudojamus metodus. Putinas ir jo propagandistai nuolatos ieško būdų siekdami parodyti neva Ukrainos vykdomą prievartinį Vakarų vertybių diegimą čia gyvenantiems žmonėms. Tokiu būdu ne kartą teisinta invazija į Ukrainą – o būtent noru padėti čia gyvenantiems rusams, kurie atsisako priimti jiems primetamas vertybes.

Tokia Rusijos elgsena bei LGBTQ+ žmonių akyvus įsitraukimas ginant savo šalį nuo agresijos pakeitė ukrainiečių požiūrį į šią bendruomenę. Daugiau nei pusė apklaustųjų turi teigiamą ar abejingą požiūrį į LGBTQ+ asmenis, o beveik du trečdaliai ukrainiečių palaiko jų lygybę. Tai atskleidė Kijevo tarptautinio sociologijos instituto 2022 metų gegužės mėnesį atlikta apklausa.