Seksualinis potraukis – kuo čia dėtas ūgis?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Seksualinis potraukis – kuo čia dėtas ūgis?

Tre, 10/05/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Daugybė tyrimų parodė, kad ūgis laikomas vienu patraukliausių fizinių savybių, kurią turi vyrai. Kodėl ūgis toks svarbus atskleidžia mokslininkų įžvalgos.

Akademikė Laure Butera yra atlikusi tyrimus dėl „ūgio mitologijos“. Kadangi vyrai paprastai yra aukštesni už moteris, ūgis šimtmečius atgal buvo susietas su jėga. Ūgis daugelio žmonių sąmonėje yra susijęs su seksualiniu patrauklumu ir tėvyste – jei gimėte aukštesni, esate galingesni. Aišku nebūtinai taip yra iš tiesų, tačiau svarbu suprasti, kad žmonės nuomonę apie kitus susidaro per kelias sekundes ir nebūtinai remiantis argumentais.

Šie heteroseksualios, patriarchalinės visuomenės stereotipai apie ūgį gajūs ir LGBTQ+ bendruomenėje. Dar daugiau, neretai aukšti vyrai automatiškai yra siejami su „aktyvais“, o mažesni laikomi „pasyvūs“.

Tyrimai taip pat rodo, kad aktyvią poziciją sekse užimantys vyrai dažniau renkasi žemesnius ūgiu vyrus ir atvirkščiai, pasyvūs renkasi aukštesnius. Tiesa realybėje ūgis tikrai nelemia seksualinio vaidmens.

Panašios tendencijos stebimos ir heteroseksualiose porose. Aukšti vyrai teikia pirmenybę žemesnėms partnerėms ir atvirkščiai. Be to, vyrai, kurie apibūdino save dominuojančiais sekse, teikė pirmenybę žemesnėms partnerėms, o vyrams linkę paklusti – mėgsta aukštesnes moteris.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad nepaisant ūgio, žmonės rinkdamiesi partnerius ieško tokių, kurie ūgis nesiskiria drastiškai.