Kunigo Vaido Vaišvilos raginimas visuomenei: leiskite jiems nebebijoti būti savimi

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kunigo Vaido Vaišvilos raginimas visuomenei: leiskite jiems nebebijoti būti savimi

Ant, 05/31/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas interviu TV3 sako, kad civilinė valdžia turi pasirūpinti homoseksualių žmonių teisėmis. Anot jo, apie tai sakė ir popiežius Pranciškus. Dar daugiau, jis teigia, kad "kas kokį žmogų savo gyvenime sutinka ir įsimyli – čia ne mano, ne tavo, ir ne Jūsų reikalas".

"Nuo savęs, kaip paprasto šios laisvų žmonių šalies piliečio norėčiau pasakyti, kad negali tarp mūsų būti antrarūšių žmonių. Aš nesu politikas, nežinau, kaip kas žiūri ir ką nori formuoti, bet reikia nepamiršti, kad kalbame apie gyvus žmones. Kiekvienas žmogus turi savo istoriją – vienodų nėra. Kiekvienas žmogus turi savo kelią. Kas kokį žmogų savo gyvenime sutinka ir įsimyli – čia ne mano ne tavo, ir ne Jūsų reikalas. Nei aš, nei tu neturėtume kištis į žmonių širdžių reikalus ir jų pasirinkimus", - TV3.lt sako kunigas.

Pasak Vaido Vaišvilos, visuomenė neturėtų kištis į privatų žmogaus gyvenimą.

"Nuo savęs, kaip paprasto šios laisvų žmonių šalies piliečio norėčiau pasakyti, kad negali tarp mūsų būti antrarūšių žmonių. Aš nesu politikas, nežinau, kaip kas žiūri ir ką nori formuoti, bet reikia nepamiršti, kad kalbame apie gyvus žmones. Kiekvienas žmogus turi savo istoriją – vienodų nėra. Kiekvienas žmogus turi savo kelią. Kas kokį žmogų savo gyvenime sutinka ir įsimyli – čia ne mano ne tavo, ir ne Jūsų reikalas. Nei aš, nei tu neturėtume kištis į žmonių širdžių reikalus ir jų pasirinkimus", - teigia jis.

Kunigas sako, kad jei jis turėtų vaiką, kuris priklausytų LGBTQ+ bendruomenei, jo meilė vaikui nesumažėtų, nes "jie mano vaikai, ir šitie žmonės, iš kurių mes tyčiojamės ir kuriuos nuolat mušame, išjuokiame, jie, gėjai ir lesbietės yra mūsų vaikai, ne kaimynų, mūsų broliai, seserys, draugai, šios laisvų žmonių šalies piliečiai (...). Jis nėra kaltas dėl to, kad jis toks yra".

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas kviečia visuomenę turėti daugiau supratingumo.

"Geriausias gydymas yra kito žmogaus apkabinimas, atsiradusių nuoskaudų atleidimas iš nesusipratimo, pasakymas „aš nesigėdijų tavęs, myliu tave tokį koks esi“, dėl Jėzaus aš negaliu tavęs nepriimti ir nemylėti kaip brolio ar sesers. Leiskite žmonėms kvėpuoti, leiskite jiems būti laimingais, mylėti, svajoti, kurti kaip ir visiems kitiems tai leidžiate. Leiskite jiems nebebijoti būti savimi, kad jų niekas neužpuls ir nesumuš, nežemins, nesityčios ir negrasins sudeginimais ar pakarimais.  Valstybė turi pasirūpinti visų žmonių teisėmis, laisvėmis ir saugoti kiekvieno žmogaus orumą", - sako kunigas.