Tolerantiško jaunimo asociacija kviečia moksleivius žygiuoti Baltic Pride. Žygiuos ir už to negalinčius padaryti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tolerantiško jaunimo asociacija kviečia moksleivius žygiuoti Baltic Pride. Žygiuos ir už to negalinčius padaryti

Tre, 06/01/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ moksleiviai yra mažai matoma, bet labai svarbi Lietuvos LGBTQ+ bendruomenės dalis. 3 iš 4 Lietuvos LGBTQ+ moksleivių jaučiasi nesaugiai savo mokykloje, 2 iš 3 15-17 metų Lietuvos LGB moksleivių patyrė diskriminacija dėl savo seksualinės orientacijos, 7 iš 10 Lietuvos LGBTQ+ moksleivių yra patyrę mokytojo homofobiją. Todėl Tolerantiško jaunimo asociacija kviečia moksleivius žygiuoti kartu su organizacijos nariais Baltic Pride 2022 eitynėse.

"Žinoma, homofobija yra skausminga visiems, tačiau moksleiviams, kurių tapatumas, asmenybė ir pasitikėjimas savimi dar tik formuojasi, ji yra ypač žalinga ir turi ilgalaikes pasekmes jų psichologinei gerovei. Tolerantiško Jaunimo Asociacija tiki, kad Lietuvos mokyklos jau yra pasiruošusios tai pakeisti ir dėl to kviečia mokyklas kurti “Rainbow Challenge” klubus, skirtus užtikrinti LGBTQ+ ir kitoms stigmatizuojamoms grupėms priklausančių mokinių saugumą ir gerovę mokykloje, o savo rūpestį šiais moksleiviais išreikšti kartu Baltic Pride 2022", - teigia Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

Pasak jo, suprantama, kad ne visi moksleiviai turės galimybę atvykti į renginį, todėl organizacija pasiryžusi žygiuoti ir už tuos moksleivius - kurie to padaryti negali.

"Dalis moksleivių bijodami patirti patyčias ar atstūmimą vengia atsiskleisti, kiti net ir norėdami negali dalyvauti Pride dėl tėvų draudimų. Tai suprasdama, Tolerantiško Jaunimo Asociacija Baltic Pride 2022 žygiuoja už visus žygiuoti negalinčius moksleivius, už saugią mokyklą visiems ir kviečia visus moksleivius ir tuos, kuriems rūpi LGBTQ+ moksleivių situacija Lietuvos mokyklose eiti kartu", - sako A. Rudomanskis.

Norintys žygiuoti kartu turėtų registruotis ČIA.

Facebook renginį galite rasti ČIA.