Tos pačios lyties poros - tokios pat atsidavusios, kaip ir heteroseksualios
Data: 2008.02.17 14:39
Tema: Sveikata


Tos pačios lyties poros yra tokios pat atsidavusios ir laimingos savo romatiškuose santykiuose, kaip ir heteroseksualios poros - tai nustatė du tyrimai, kurie buvo paskelbti sausio mėnesį žurnale "Developmental Psychology".

Tyrimų autoriai sako, kad jų atradimas meta iššūkį stereotipams, kad tos pačios lyties santykiai nėra tokie naudingi ar saugūs, kaip heteroseksualiose porose.

Pirmajame tyrime, Urbana-Champaign universiteto mokslininkai palygino 30 įsipareigojusių gėjų ir 30 įsipareigojusių lesbiečių porų su 50 susižadėjusių ir 40 vyresnių vedusių heteroseksualių porų, o taip pat su heteroseksualiomis poromis, einančiomis į pasimatymus.

Tyrėjai aptiko, kad visos poros pozityviai žiūrėjo į savo santykius, bet labiau atsidavusios, įsipareigojusios (heteroseksualios ir homoseksualios) poros lengviau išspręsdavo konfliktus, nei poros, vaikščiojančios į pasimatymus.

Įsitikinimai, kad įpareigojantys tos pačios lyties santykiai yra „nebūdingi, psichologiškai nebrandūs, ar piktavališko turinio, nebuvo patvirtinti tyrimų metu“ pažymėjo Glenn I. Roisman. „Lyginant su vedusiais individais, įsipareigojusios gėjų ir lesbiečių poros buvo ne mažiau patenkintos savo santykiais.“

Roisman papildė, kad gėjai ir lesbietės „apskritai paėmus nesiskyrė nuo heteroseksualių asmenų, lyginant kaip jie bendravo viens su kitu, nors yra tam tikrų duomenų, kad lesbiečių poros ypač efektyviai sprendžia konfliktus.“

Antrasis tyrimas - jį atliko mokslininkai iš Vašingtonno, San Diego bei Vermonto universitetų - nagrinėjo, kaip seksualinė orientacija ir santykių įteisinimas paveikia santykių kokybę tarp 65 gėjų porų ir 138 lesbiečių porų, užregistravusių civilines partnerystes, 23 gėjų ir 61 lesbiečių porų, neregistravusių partnerystės, bei 55 vedusių heteroseksualių porų.

Trejus metus trukęs tyrimas parodė, kad tos pačios lyties poros buvo panašios į heteroseksualias poras visose santykių srityse ir santykių registracija nėra santykius lemiantis faktorius.

Nepriklausomai nuo civilinės partnerystės, tos pačios lyties poros buvo labiau patenkintos savo santykiais, reiškė daugiau teigiamų jausmų savo partnerių atžvilgiu, bei mažiau konfliktavo nei heteroseksualios poros.

Tyrėjai aptiko, kad pačios lyties poros, neįregistravusios civilinės partnerystės, yra labiau linkusios nutraukti santykius, nei tos pačios lyties poros, kurios įregistravo savo civilinę partnerystę, ar heteroseksualios poros. Tai rodo, kad apsauga, kurią suteikia registruoti santykiai, gali turėti įtakos tos pačios lyties poroms.

Šaltinis Washington Post

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=1653