Šiuo metu yra prisijungę 157 svečiai ir 36 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainė
EMIS

Apklausa

Jūsų santykiai su antrąja puse šiuo metu?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 448, komentarų: 4

Reklama

Renginiai

SOHO LIVE - Birutė Dambrauskaitė 04/27 22:00 - 04/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sauna Afterparty @ Glamour Gay Sauna 04/27 22:00 - 04/28 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Keep Calm and Party w Me @ SOHO 04/28 22:00 - 04/29 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 04/28 22:00 - 04/29 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 04/29 20:00 - 04/30 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Visi renginiai »

Diskusijos

Moderatorius: ainas

Diskusijos » Visuomenė ir Mes »Alkoholis nuo 20-ties metų... Kaip vertinate?

3 puslapiai   1 | 2 | 3

Alkoholis nuo 20-ties metų... Kaip vertinate?

Apklausa:

Balsų: 53

fem-i, 22 m.

Aistruolis

Narys nuo: Spa 28, 2017

Siuntimai: 137

Vietovė: Vilnius

Nusiųsta: 2018-01-06 18:45

2018-01-06 18:41, Laura_Hughes parašė:

2018-01-06 18:27, fem-i parašė:

Brokuotas prekes retai kada parduoda.

---Fem

Brokuota kopija.
Kiniečių darbas.

---Fem

DivaFranco, 18 m.

Pamišęs ekspertas

Narys nuo: Rgs 06, 2017

Siuntimai: 539

Vietovė: Kitur Lietuvoje

Nusiųsta: 2018-01-06 18:45

2018-01-06 18:27, fem-i parašė:

2018-01-06 17:27, DivaFranco parašė:

Im not for sale.

Brokuotas prekes retai kada parduoda.

---Fem

Na, iš tavo patirties sprendžiant, tau geriau žinot, darling

Uosis, 55 m.

Legenda

Narys nuo: Bal 15, 2002

Siuntimai: 3985

Vietovė: Kaunas

Nusiųsta: 2018-01-06 22:26
Aš alkoholio visai neperku, bet man būtų įdomu pamatyt vaizdelį, jeigu alkoholio prekybai įvestų "laimės valandas" kaip Norfos vaistinėse - nuo 8 iki 9 ir nuo 14 iki 15.
Iškarto būtų aišku kas yra kas )

Oxious, 45 m.

Legenda

Narys nuo: Lie 11, 2001

Siuntimai: 4269

Vietovė: Kaunas

Nusiųsta: 2018-01-07 12:15

2018-01-06 22:26, Uosis parašė:
Aš alkoholio visai neperku, bet man būtų įdomu pamatyt vaizdelį, jeigu alkoholio prekybai įvestų "laimės valandas" kaip Norfos vaistinėse - nuo 8 iki 9 ir nuo 14 iki 15.
Iškarto būtų aišku kas yra kas )

Puiki mintis - leisti akcijas ir nuolaidas alkoholiui tik laimės valandomis. O prekiauti - bet kuriuo metu. Tuomet bambaliniai lauktų savo rašaliuko ar bambaliuko papigiai iki pietų. O kam svarbu skonis ir/ar kokybė - galėtų nusipirkti bet kuriuo patogiu jiems laiku.

aya48, 22 m.

Pamišusi ekspertė

Narys nuo: Lie 24, 2013

Siuntimai: 798

Vietovė: Vilnius

Nusiųsta: 2018-01-12 23:53

2018-01-06 15:50, DivaFranco parašė:
Suprasčiau, jei draustų tik stipriuosius gėrimus - taip, dideli alkoholio kiekiai tikrai kenkia. Bet kai negalima vyno taurės išgerti, tai jau absurdas. Paklauskite bet kurio gydytojo ir jis jums pasakys, kad taurė vyno kas dvi ar tris dienas tikrai yra sveika. Taip pat nereikia ir vaizduoti mūsų kartos kaip prasigėrusios - prisiminkite ankstesnių kartų mėgtus “samagonus”, “likierkas, “anodijas” ir visus kitus dalykus, kurie veda tik į apakimą geriausiu atveju. O geriausias kovos su alkoholizmu būdas būtų “bambalinio” alaus, spirituotų vynų ir panašių svaigalų išėmimas iš prekybos.

Įvairiai medikai šiuo klausimu kalba, beje. Pati mačiau ir girdėjau.

Iš esmės, užtikrintai neteigčiau, kad 18 metų yra tinkamas amžius pradėti vartoti alkoholį, teko domėtis, kad kepenys tam geriau prisitaiko vėlesniame amžiuje, bet čia galiu klysti. Kitas argumentas už būtų ilgėjanti paauglystė - yra nemažai teigiančiųjų, jog paaugliu gali būti laikomas asmuo net iki 23 metų. Tačiau vadovaujantis tokia logika reiktų vėlinti ir kitus aspektus - galimybę sudaryti santuoką, imti šimtatūkstantines paskolas, reikalingos ir kitos permainos švietimo srityje (man visai patinka vokiečių modelis šiuo klausimu, jog norint stoti į kai kurias specialybes, tu privalai įgyti patirties savanoriaujant (čia remiuosi tik užsieniečių medicinos studentų pasakojimais šiuo klausimu)).

Iš tiesų, aš pati nežinau, kaip čia turėtų būti. Bet kokiu atveju, tai antraplanis klausimas.

O dėl pačio draudimo man liūdna.

Alkoholizmas yra žiauri problema, ir ją reikia spręsti. Ko gero šnekėčiau visai kitaip, jeigu būtų ryžtingai imamasi problemų, dėl kurių žmonės pradeda gerti, sprendimo - smurtas, patyčios, skurdas, psichiatrinės stigmos mažinimas, išvystytų psichosocialinių paslaugų prieinamumas. Norisi, jog pagalbą būtų galima gauti ne tik Vilniuje, bet ir Zapyškyje; o ne apsilankyti Vilniuje jau ūmios alkoholinės psichozės, kepenų cirozės ar kita proga. Ir jau pačiai norisi išgerti prisiminus tokio paciento išleidimą žodžiais: "iki pasimatymo!".

Galima teigti, jog gydymas gali būti dvejopas - arba gydoma ligos priežastis, arba taikomas simptominis gydymas, kuris dažniausiai taikomas tada, kai priežasčių keisti neįmanoma, tad viskas, ko galima siekti, yra paciento gelbėjimas iš kančios.

Priežastys nėra sprendžiamos, ir dėl to aš pykstu, o "simptominis" gydymas čia atrodo kaip patyčia, dar labiau "glaistanti" susidariusią problemą. Jie turi patogų būdą pridengti savo aplaidumą šiuo klausimu, ir gali ramiai teigti, jog va, gi "mes kaška darome, nepikitia ant musu".

O šiaip esu labai dėkinga draudimams, ypač už aštuoniolikmečių-
devyniolikmečių pastatymą į vietą. Jie įgalūs vertinti, ar jie gali imti šimtatūkstantines paskolas, pirkti nekilnojamąjį turtą, rinktis studijas, kurios žymiai paveiks jų gyvenimą, gali net tuoktis ir gimdyt jau net ne pirmą vaiką, bet nuspręsti, ar jiems galima bokalą alaus išgert - na jau ne. Ačiū, kad pastatėt devyniolikmečius į vietą, jie tikrai nebegers, ir tikrai vadovausis nuostata, jog pažeisti įstatymus yra vienareikšmiškai blogai.

___

Dar dėl bambalinio alaus prisiminiau vieną anekdotą:

- Tėte, matei, alkoholis pabrango, gal pagaliau gert nustosi?
- Ne ne, Jonuk, tai tu mažiau valgysi
Eiti į puslapį: 1 | 2 | 3
Peršokti į: