Šiuo metu yra prisijungę 140 svečių ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 105, komentarų: 0

Reklama

Renginiai

Sauna Afterparty @ Glamour Gay Sauna 05/24 22:00 - 05/25 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

SoHot Deejay Battle - Round 3: Sonare vs Gyvatnešis @ SOHO 05/24 22:00 - 05/25 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 05/25 22:00 - 05/26 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Last Spring Clubbing Vibes In @ SOHO 05/25 22:00 - 05/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 05/26 20:00 - 05/27 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Are You Ready For Summer? @ SOHO 05/31 22:00 - 06/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »
Įvykių kalendorius


Translyčių asmenų situacija Lietuvoje: kas laukia po asmens dokumentų keitimo?

Laikas:gruodžio 10 14:30 - 16:00
Vieta/adresas:Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius
Dalyvauja:

trans_nuotraukajpg

Gruodžio 10 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija „Translyčių asmenų situacija Lietuvoje: kas laukia po asmens dokumentų keitimo?". Jos metu dalyviai aptars praktinius iššūkius, kylančius teisiškai pripažinus translyčių asmenų lytinę tapatybę.

Renginyje bus pristatytas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos iniciatyva atliktas tyrimas, kuriame apžvelgiamos visuomenės nuostatos ir pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria translyčiai asmenys, jau pakeitę asmens tapatybės dokumentus. Diskusijoje dalyvaujantys translyčiai asmenys pasidalins savo patirtimi bei papasakos apie kasdienio gyvenimo iššūkius.

Lygių galimybių integravimo skyriaus vedėjas Tomas Vytautas Raskevičius pabrėžia, kad translyčių asmenų teisių apsauga turi būti užtikrinta ne tik teisiniame, bet ir praktiniame lygmenyje.

Pasak jo, progresyvi Lietuvos teismų praktika leidžia translyčiams žmonėms pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo, tačiau nėra apibrėžtų procedūrų, kaip gauti kitas viešąsias paslaugas. Pavyzdžiui, nėra aišku, kaip keičiami translyčių asmenų įgyti aukštojo mokslo diplomai, kaip teikiamos ne su medicininiu lyties keitimu susijusios sveikatos priežiūros paslaugos, kaip užtikrinama asmens duomenų apsauga, kokia tvarka translyčiai asmenys yra šaukiami atlikti privalomąją karo tarnybą, kaip užtikrinama jų teisė į privataus gyvenimo gerbimą tarnybos metu ir pan.

„Vadovaudamiesi Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimu byloje L. prieš Lietuvą, Lietuvos teismai suteikė galimybę translyčiams asmenims pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomųjų medicininio pobūdžio reikalavimų. Šiuo metu šalyje jau yra apie trisdešimt translyčių žmonių, pasikeitusių asmens tapatybės dokumentus. Tačiau neretai pamirštama, kad translyčių asmenų gyvenimas lyties keitimu neapsiriboja. Jaučiamas valstybės institucijų pasimetimas sprendžiant praktinius klausimus. Šių asmenų kasdienybė yra gyvas priekaištas mums visiems, kad jau beveik dvidešimt metų nesugebame priimti dabarties realijas atitinkančio Lytinės tapatybės pripažinimo įstatymo", - sako  T. V. Raskevičius.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (V a.). Renginio pradžia - 14:30 val.

Diskusiją moderuos Tomas Vytautas Raskevičius, joje dalyvaus:

·         Aivaras Žilvinskas, Translyčių asmenų situacijos Lietuvoje tyrimo autorius;

·         Alisa Alasevičė, vaikų ligų gydytoja;

·         Danilas Pavilionis, LGBT* žmogaus teisių aktyvistas;

·         Emilija Mockutė, Lietuvos patriotė, liberalė, žmogaus teisių šalininkė;

·         Lina Urbaitė, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovė.

Šis renginys yra pirmojo Nacionalinio žmogaus teisių forumo, skirto Tarptautinei žmogaus teisių dienai, dalis. Daugiau informacijos rasite ČIA.

es-logo-teisiu-lygybes-ir-pilietybes-programa-taisytas-k-003

Nacionalinis translyčių asmenų padėties tyrimas iš dalies finansuojamas pagal projektą „#LGBT_LT: didinant sąmoningumą ir LGBT* bendruomenės matomumą Lietuvoje" (angl. „#LGBT_LT: Raising Awareness through Visibility in Lithuania") (sutarties Nr. JUST-REC-DISC-AG-2016-02-777243).