Šiuo metu yra prisijungę 183 svečiai ir 14 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 1389, komentarų: 6

Reklama
Renginiai

Spring Clubbing Vibes @ SOHO 03/22 22:00 - 03/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Midnight Passion Inside @ SOHO 03/23 22:00 - 03/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Play It Again And Again @ SOHO 03/29 22:00 - 03/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »
Įvykių kalendorius


Vaivorykštės perėjos atidarymas ir LGBT balsai

Laikas:gegužės 16 18:30 - 20:30
Vieta/adresas:Džiazo klubas "Paviljonas", Pylimo g. 21B, Vilnius
Dalyvauja:

32202776_10156317648849650_759123460839440384_n

Prasideda ketvirtasis „Vaivorykštės dienų" 2018 festivalis! Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT") proga, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į „Vaivorykštės perėjos" atidarymo renginį Vilniaus miesto širdyje! Po to visus pakviesime į „LGBT balsų" diskusiją, kurios metu tikri ir realūs L, G, B ir T žmonės iš Lietuvos neformaliai diskutuos apie tai, koks yra ir koks turėtų būti LGBT judėjimas Lietuvoje. Trenkiam pilna koja!

Asociacija LGL vaivorykštės spalvomis apipavidalins prie Pylimo g. 21 (Vilnius) esančią pėsčiųjų perėją. Ši pėsčiųjų perėja yra strategiškai reikšminga Vilniaus miesto LGBT bendruomenei, nes jungia LGBT bendruomenės centrą (Pylimo g. 21) ir LGBT bendruomenės narių susibūrimo vieta neoficialiai laikomą džiazo klubą Paviljonas (Pylimo g. 21B). Vaivorykštės spalvų perėja LGBT bendruomenei reikšmingoje vietoje leis Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams parodyti, jog Vilnius yra atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas. „Vaivorykštės perėjos" idėja išplėtota bendradarbiaujant kartu su Seimo nare Aušrinė Armonaite.

Vaivorykštės spalvų perėjos „atidarymo" renginys taps „Vaivorykštės dienų" 2018 festivalio programos inauguravimo akcentu. Į šį renginį bus kviečiami Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, LGBT bendruomenės nariai, Vilniaus miesto gyventojai bei svečiai. Atidarymo renginio metu bus išskleista simbolinė 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava, simbolizuojanti vietinės LGBT bendruomenės solidarumą su valstybingumo šimtmetį švenčiančia Lietuvos visuomene.

Po simbolinio „vaivorykštės" perėjos atidarymo, pakviesime LGBT bendruomenės narius, mūsų draugus bei renginio dalyvius į bendruomeninį renginį „LGBT balsai". Tai unikali proga ne tik pabūti drauge, bet ir padiskutuoti apie po LGBT „skėčiu" ir bendrumu egzistuojančius tapatybių skirtumus. Diskusijoje dalyvaus skirtingoms LGBT bendruomenės (sub)grupėms priklausantys žmonės - vaikinas gėjus, mergina lesbietė, biseksualus asmuo ir translytis asmuo. Dalyvių būrys žada būti išties įvairus:

- Julija Šimkė - sūnų su savo žmona auginanti mama (atstovauja raidelei „L");
- Aušra Karklytė - išgarsėjo per Baltic Pride 2013 metais ištarta fraze: „Meilė - tai gražus ir natūralus jausmas!" (atstovauja raidelei „L");
- režisierius Romas Zabarauskas (atstovauja raidelei „G");
- biseksualių asmenų žmogaus teisių aktyvistė Aliona Nova (atstovauja raidelei „B");
- Tovaldas Kiburys - vienas pirmųjų realizavo teisę į lytinės tapatybės pripažinimą Lietuvoje (atstovauja raidelei „T");
- barzdotoji diva Okeanide (neatstovauja jokiai raidelei).

Renginyje taip pat dalyvaus svečias iš JAV - organizacijos GLSEN tyrimų ir strategijos vadovas Joseph Kosciw, kuris papasakos apie LGBT judėjimo ypatybes Jungtinėse Valstijose ir palygins tai su situacija Lietuvoje.

Kuo esame panašūs, o kuo esame skirtingi? Ar LGBT judėjimas Lietuvoje yra įtraukus ir atstovauja visų LGBT bendruomenės (sub)grupių interesams? Ar tai, kad visi priklausome LGBT „skėčiui", mums suteikia ypatingo bendruomeniškumo ir atsparumo, o galbūt esame tik individualizuoti visuomenės nariai, kuriuos mažai kas sieja tarpusavyje? Į šiuos ir kitus sudėtinus klausimus vakaro dalyviams padės atsakyti diskusijos „šeimininkė" Okeanide, kuri į bendruomenei svarbius klausimus pažvelgs nauju kampu: ar barzdotas vyras su sijonu yra tinkamas „personažas" LGBT politiniams reikalavimas (iš)reikšti?

Vakaro diskusijos dalyviams - skaniausi „Paviljono" kokteiliai mieste ir grilius gryname ore. Vakarą užbaigsime akustiniu Alenchicco Tomas pasirodymu, kuris parodė tikrąjį „lygį" projekto X Faktorius metu. Tomas vakaro metu taip pat atliks ir legendinį kūrinį „Sweet Transvestite".

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Ketvirtasis „Vaivorykštės dienų" 2018 festivalis vyksta tuo ypatingu metu, kai mūsų šalis - Lietuva - švenčia savo šimtmetį. Dėl šios priežasties norime kartu prisiminti, jog šiemet švenčiame ne tik šimtą metų Lietuvai, bet ir šimtą metų LGBT bendruomenei Lietuvoje. Iki greito susitikimo!

Pasiuntė RitoRneRo 05/10

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis