Viskas pasibaigia tik prasidėjus? Kelios priemonės prailginti malonumą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Viskas pasibaigia tik prasidėjus? Kelios priemonės prailginti malonumą

Pen, 04/15/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvoje priešlaikinė ejakuliacija kamuoja apie 20 procentų vyrų, portalui manodaktaras.lt sako gydytojas urologas seksologas dr. Mindaugas Danilevičius. Tiesa šis sutrikimas dažniau būdingas jaunystėje, bet pasitaiko atvejų, kai jis išlieka ir ilgesnį laiką.

"Priešlaikinė ejakuliacija gali būti trunkanti visą gyvenimą, kai sutrikimas pasireiškia nuo pirmųjų lytinių patirčių ir įvyksta beveik kiekvienų santykių metu“, – tvirtina M.Danilevičius. Tokiais atvejais ejakuliacija dažniausiai įvyksta per 30–60 sekundžių po įsiskverbimo.

Šio sutrikimo priežastis gali būti įvairios: skydliaukės ligos, prostatitas, ar tiesiog paciento vartoti tam tikri medikamentai. Tiesa, neretai jis pasireiškia dėl serotonino trūkumo.

„Tikroji priežastis gali būti serotonino nepakankamumas. Ejakuliaciją kontroliuoja smegenys, o serotoninas atlieka pagrindinį vaidmenį ejakuliacijos reflekso reguliacijoje ir jis turi ejakuliaciją atitolinantį poveikį“, – sako urologas.

Priešlaikinė ejakuliacija vyrams neretai sukelia negatyvias emocijas, nepasitikėjimą savimi. Tačiau nėra padėties be išeities. Galima vartoti specialius vaistus, kremus ant varpos, neretai padeda ir psichoterapija. Viena iš taikomų metodikų - vadinamas „start-stop“ pratimas. Kai jausdamas artėjantį orgazmą vyras pristabdo savo judesius ir taip atideda ejakuliaciją.