Elonas Muskas paskelbė apie planus imtis lobizmo prieš lyties keitimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Elonas Muskas paskelbė apie planus imtis lobizmo prieš lyties keitimą

Pir, 06/05/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

„Twitter“ savininkas ir milijardierius Elonas Muskas paskelbė apie savo ketinimą siekti, kad translyčių nepilnamečių sveikatos priežiūros paslaugos būtų kriminalizuotos.

Komentuodamas įrašą, kuriame aptariamas brendimą stabdančių vaistų poveikis, E. Muskas paskelbė, kad argumentai yra „visiškai niekingi“, skelbia starobserver.com.au.

„Tai didelė problema. Aktyviai imsiuosi lobizmo, kad būtų kriminalizuotas rimtų, negrįžtamų pakeitimų darymas vaikams, nesulaukusiems pilnametystės“, – teigė jis.

Šis pareiškimas nuskambėjo nepaisant to, kad brendimą stabdančių vaistai skiriami ir jų įsigyti galima tik po ilgų medikų tyrimų ir teigiamų jų išvadų. Be to, įrodyta, kad šie preparatai neturi neigiamo poveikio – nustojus juos vartoti brendimo procesas vyksta kaip įprastai.

E. Muskas pareiškė, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ir terapeutams turėtų būti skirtos „ilgalaikės, negailestingos įkalinimo bausmės už jų vaidmenį padedant trans jaunimui“.

Maža to, pastarosiomis dienomis jis savo paskyroje pasidalino transfobiškomis žinutėmis.

„Kiekvienas tėvas turėtų tai žiūrėti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė E. Muskas, cituodamas kraštutinių dešiniųjų sukurtą dokumentinį filmą „What Is A Woman“.

„Twitter“ iš pradžių ribojo šio filmo pasiekiamumą, nes jis prilygo „neapykantą keliančiam elgesiui“. Tačiau E. Muskas asmeniškai pasistengė, kad šis filmas taptų pasiekiamas socialinio tinklo platformoje.

Dar daugiau – E. Muskas išreiškė pramą įrašams, kurie skatina atskirti trans žmones nuo LGBTQ+ bendruomeninės.

Po šių veiksmų atsistatydino Twitter „Pasitikėjimo ir saugos vadovė“ Ella Irwin bei „Prekės ženklo saugos vadovė“ A. J. Brown. Atsistatydinimo priežastys nebuvo atskleistos.