Šiuo metu yra prisijungę 74 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Kregus, sekmadienį, 2008.02.17 14:39. Perskaityta 21342 kartus

Tos pačios lyties poros yra tokios pat atsidavusios ir laimingos savo romatiškuose santykiuose, kaip ir heteroseksualios poros - tai nustatė du tyrimai, kurie buvo paskelbti sausio mėnesį žurnale "Developmental Psychology".

Tyrimų autoriai sako, kad jų atradimas meta iššūkį stereotipams, kad tos pačios lyties santykiai nėra tokie naudingi ar saugūs, kaip heteroseksualiose porose.

Pirmajame tyrime, Urbana-Champaign universiteto mokslininkai palygino 30 įsipareigojusių gėjų ir 30 įsipareigojusių lesbiečių porų su 50 susižadėjusių ir 40 vyresnių vedusių heteroseksualių porų, o taip pat su heteroseksualiomis poromis, einančiomis į pasimatymus.

Homoseksuali poraHomoseksuali pora

Tyrėjai aptiko, kad visos poros pozityviai žiūrėjo į savo santykius, bet labiau atsidavusios, įsipareigojusios (heteroseksualios ir homoseksualios) poros lengviau išspręsdavo konfliktus, nei poros, vaikščiojančios į pasimatymus.

Įsitikinimai, kad įpareigojantys tos pačios lyties santykiai yra „nebūdingi, psichologiškai nebrandūs, ar piktavališko turinio, nebuvo patvirtinti tyrimų metu“ pažymėjo Glenn I. Roisman. „Lyginant su vedusiais individais, įsipareigojusios gėjų ir lesbiečių poros buvo ne mažiau patenkintos savo santykiais.“

Roisman papildė, kad gėjai ir lesbietės „apskritai paėmus nesiskyrė nuo heteroseksualių asmenų, lyginant kaip jie bendravo viens su kitu, nors yra tam tikrų duomenų, kad lesbiečių poros ypač efektyviai sprendžia konfliktus.“

Antrasis tyrimas - jį atliko mokslininkai iš Vašingtonno, San Diego bei Vermonto universitetų - nagrinėjo, kaip seksualinė orientacija ir santykių įteisinimas paveikia santykių kokybę tarp 65 gėjų porų ir 138 lesbiečių porų, užregistravusių civilines partnerystes, 23 gėjų ir 61 lesbiečių porų, neregistravusių partnerystės, bei 55 vedusių heteroseksualių porų.

Trejus metus trukęs tyrimas parodė, kad tos pačios lyties poros buvo panašios į heteroseksualias poras visose santykių srityse ir santykių registracija nėra santykius lemiantis faktorius.

Nepriklausomai nuo civilinės partnerystės, tos pačios lyties poros buvo labiau patenkintos savo santykiais, reiškė daugiau teigiamų jausmų savo partnerių atžvilgiu, bei mažiau konfliktavo nei heteroseksualios poros.

Tyrėjai aptiko, kad pačios lyties poros, neįregistravusios civilinės partnerystės, yra labiau linkusios nutraukti santykius, nei tos pačios lyties poros, kurios įregistravo savo civilinę partnerystę, ar heteroseksualios poros. Tai rodo, kad apsauga, kurią suteikia registruoti santykiai, gali turėti įtakos tos pačios lyties poroms.

Šaltinis Washington Post

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: