Šiuo metu yra prisijungę 184 svečiai ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 1389, komentarų: 6

Reklama
Renginiai

Spring Clubbing Vibes @ SOHO 03/22 22:00 - 03/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Midnight Passion Inside @ SOHO 03/23 22:00 - 03/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Play It Again And Again @ SOHO 03/29 22:00 - 03/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė erase, pirmadienį, 2018.04.09 15:19. Perskaityta 2049 kartus

Ketvirtadienio vakarą socialiniame tinkle paskelbtas įrašas, kuriame rašoma, kad interviu užkulisių metu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čaplinskas neigiamai vertina ŽIV infekuotus asmenis. Negana to, profesorius merginai adresuoja klausimą apie jos lytinį gyvenimą.

Saulius ČaplinskasSaulius Čaplinskas

„Dokumentikos namai“ įkūrėjas Daumantas Liekis ketvirtadienį vakare savo feisbuko profilyje pasidalino įspūdžiais iš filmavimo „dokumentinės istorijos apie perdozavimą nuo narkotikų“ ir vieną iš medžiagų naloksoną, „kuri padeda atgaivinti žmogų po perdozavimo, tačiau jos platinimas yra ribojimas“ bei apie tai, kaip jaučiasi Lietuvoje gyvenantys ŽIV infektuoti asmenys.

Dvi merginos – Ieva ir Gintarė – ėmė interviu iš sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio. Su juo kartu atvyko ir jam patarinėjęs ULAC direktorius prof. S. Čaplinskas.


„Gintarei pokalbio laikas su viceministru buvo paskirtas 13 val., o Ievai 15 val. Taigi, grįžta Gintarė po viceministro audiencijos ir sako „Vau!". Ir jau iš jos veido matau, kad nieko gero neišgirsiu“, – socialiniame tinke rašė D. Liekis.

„– Įsivaizduok, atėjo į kabinetą toks veikėjas ir be perstojo kalbėjo SIAUBINGUS dalykus, – D. Liekiui sakė Gintarė.

– Kokius? – klausiu. –

Paaiškino, kad mirštantys narkomanai toliau nebeplatina narkotikų, todėl kaip ir nėra blogai, jog jie to naloksono negauna ir tiesiog patys išmirs. Ir kad prie gėjų klubų turi būti dalinamos tabletės nuo ŽIV, nes vis tiek jie tam klube lytiškai santykiaus ir apsikrės vienas nuo kito, tai kaip prevencijai turėtų dalint tas tabletes.

– ....

– Aš negaliu patikėt... – Kas čia toks? Jis dirba ministerijoj?

– Na jis mums interviu nedavė, bet atėjo patart viceministrui“, – feisbuke D. Liekis atpasakojo pokalbį su viena iš merginų.“

„Aš tikrai negalėjau patikėt, kad šalia viceministro, gali sėdėt TOKS žmogus ir konsultuoti jį tokiomis temomis. Antrai filmavimo sesijai sakau, neišjungt kamerų po filmavimo. Jeigu ten vėl sėdės tas moralinis hemorojus, įrašyt jo dergimąsi, nes tikrai niekas nepatikės, kad Sveikatos apsaugos ministerijoj gali dirbt taip mąstantis žmogus.

Po filmavimo prof. S. Čaplinskas vienos iš merginų paklausė „kokia poza paskutinį kartą ji pajuto orgazmą". Taip pat samprotavo, kad tie tyrimai parodys, jog čia „ne dėl viruso, o dėl tų, atsiprašant narkomanų, ir pederastų“.

Kaip įrodymą D. Liekis pateikė vaizdo įrašą, kuriame girdisi pastarieji profesoriaus pasisakymai.

Daugiau: Delfi.lt, 15min, LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

mano

2018-04-06 19:54:31

Vyt lauk tokį kuo greičiau. Su tokiu žmogus tiesiog negali vadovauti AIDS centrui. Viskas aišku, kodėl taip vėluotai pas mus atėjo gydymas iš karto, kodėl tokia didelė stigma, kodėl nėra PrEP.

Mamy

2018-04-06 20:24:28

švancas, kokių ne vienas Lietuvoje

Uosis

2018-04-06 21:01:58

Teko asm. bendrauti su S. Čaplinsko Medicinos akademijos studijų bendrakurse. Moteris pasakojo, kad Saulius buvo pats prašiausias tos laidos akademijos studentas, visiškas netikėlis, riedėjo iš kurso į kursą žemiausiais įvertinimais. Niekas neįsivaizdavo į kurią specializaciją šis būsimasis medikas pasuks, ką ir kaip jis gydys?
Visas jo išsigelbėjimas iš posūkio į kiemsargius buvo tuomet savo geluonį pasauliui parodęs ŽIV. Tai buvo dar niekam nežinoma sritis į kurią be jokio prašiausioms medicinos žinioms barjero ir pasuko Čeplinskas. Taip niekam tikęs daktarėlis vien vadybiniu darbu tapo medicinos profesoriumi.

Vizijus

2018-04-09 17:59:58

Ji į profesioriaus krėsla išnešė paprasti darbuotojai kurie dirbo vedini idejos ir noro keisti situaciją. Tik ne Čaplinskas, jam visuomet rūpėjo skaičiai. Nes skaičiai virsta pinigais. Tikiuosi kad šitas "putiniškas" noras valdyti visą gyvenimą pasibaigs greitai:)

melynakis

2018-04-06 21:24:48

Aš sutikčiau, kad reiktų dalinti PrEP tabletes. Bet ne tik prie klubų, o pas kiekvieną šeimos gydytoją. Net Lenkijoje yra PrEP, kodėl to negali būt Lietuvoje?

Uosis

2018-04-06 22:03:12

Tikrai taip, be ironijos, taip kaip gėjų klubų kampuose ar ant durų pridėliota ar prikabinėta prezervatyvų.

Vizijus

2018-04-06 22:34:46

Sveiki.
Kviečiu pasirašyti peticiją. Dėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus nušalinimo iš pareigų.

Turint tokias pareigas tu turi būti tolerantiškas, toliaregis, žmogiškas, geranoriškas, idėjinis žmogus, bet jie tik tyčiojasi iš tų kurie jiems pajamas generavo.

http://www.peticijos.lt/visos/74676

homofoto

2018-04-07 05:54:33

done done doooone!

Vizijus

2018-04-06 22:36:56

prof. S. Čaplinskas ULAC (anksčiau Lietuvos AIDS centras) vadovauja jau 29 metus:)))) Kažką stipriai primena:)