Šiuo metu yra prisijungę 54 svečiai ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

Renginiai

We're Just Friend @ SOHO 10/22 22:00 - 10/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Weekend Horoscopes: Scorpio @ SOHO 10/23 22:00 - 10/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Boo! Hell Yeah Starter @ SOHO 10/29 22:00 - 10/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Our Time To Party @ SOHO 10/30 22:00 - 10/31 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Halloween-ovid-21 @ SOHO w DJ GYVATNEŠIS 10/31 22:00 - 11/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Reklama



Atsiuntė Martynas, šeštadienį, 2021.09.18 15:51. Perskaityta 239 kartus

Meri (vardas pakeistas jos prašymu – LRT.lt) su savo drauge prieš kelerius metus susipažino kultūros ir meno festivalyje Kamerūne. Pasak merginų, esančių Verebiejų migrantų stovykloje Alytaus rajone, Kamerūne LGBTQ žmonių situacija „yra pragariška“.

ŠešėlisŠešėlis

„Žinomi LGBTQ žmonės buvo sumušti ir uždaryti kalėjimuose, ten vėl mušami. Jei tu esi gėjus ar lesbietė, net šeima yra prieš tave. Visuomenė yra prieš tave. Įstatymas ir institucijos yra prieš tave. Visi yra prieš tave. Tai didžiulis tabu. Gali būti tiesiog sudegintas gyvas už savo pažiūras. Vienintelis prieglobstis, kurį galėtum rasti, yra pati LGBTQ bendruomenė, tačiau ji yra giliai užsislaptinusi. Ją rasti sudėtinga, nes niekam to sakyti negali", - LRT sako Meri.

Merginos teigia susisiekusios su Lietuvos Nacionaline LGBT teisių organizacija ir joms buvo patarta apie tai pasakyti Migracijos departamento pareigūnams ir laukti.

Tačiau, anot Meri, migracijos pareigūnams tai nepasirodė problema, dėl kurios ji negalėtų sugrįžti į Kamerūną: „Buvo atsakyta, kad pasirinkčiau savarankišką grįžimą į savo šalį, nes į Lietuvą patekau nelegaliai kirsdama sieną. Tai, pasak jų, būtų greičiausias ir paprasčiausias kelias. Jai buvo paaiškinta, kad tokį sprendimą gali priimti bet kada ir situacija būtų išspręsta greitai – būtų nupirkti skrydžio bilietai, išmokama vienkartinė išmoka. Toks vaizdas, kad jie nesiklauso, ką mes kalbame jiems.“

Kalbintos moterys pokalbio pabaigoje užsiminė ir apie kitą stovykloje egzistuojančią problemą – daugeliui moterų yra prasidėjusios infekcijos: „Yra didelė sanitarijos problema stovyklose. Jums sakiau, kad esu slaugytoja, tad apie higieną išmanau. Dėl pakitusios bakteriologinės terpės, nešvarių tualetų, stovyklos moterims prasidėjo infekcijos. Kai mes nuėjome pas pareigūnus ir tai pasakėme, mumis netikėjo – kaip vienu metu penkioms moterims gali prasidėti infekcija. Dėl to neleido susitikti ir su greitosios pagalbos gydytojais, nors vargu ar šie galėtų gydyti ginekologines ligas.“

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis